Sleduj nás

Mikula: Mawara beru jako vynikajícího sportovce, do jeho kauz a soukromého života se nepletu!

Mikula: Mawara beru jako vynikajícího sportovce, do jeho kauz a soukromého života se nepletu!FOTO: REAL FIGHT ARENA

Soustředí se čistě na sport a nechce se před životní šancí nechat ovlivnit starostmi svého soupeře. Titulový uchazeč RFA Jacob Mikula je rozhodnutý v listopadu vyloupit Prahu a ukázat, že i usměvavý a přátelský bojovník může uspět v takto tvrdém sportu.

O tom, že si Tadeáš Růžička po sportovní stránce boj o opasek zaslouží, asi nepochybuje vůbec nikdo. Obrovská diskuze se ale strhla po rozhodnutí RFA nominovat Mawara do boje i přes jeho nedořešenou kauzu s napadením na pražské Letné. Šéf organizace Boris Marhanský vše zdůvodnil právem na druhou šanci, kterou si podle slovenského promotéra zaslouží každý. Jako precedens měli sloužit bojovníci známých organizací, kteří si za rvačky, vymáhání a těžká ublížení na zdraví již něco odseděli.

Druhá polovina titulové dvojice byla jasná již po turnaji RFA 9, který se konal v Prievidzi. Favorizovaného Matěje Nusku, který se může pyšnit několika tituly v muaythai, zaskočil třiadvacetiletý mladíček Jacob Mikula. Ten dokázal hezky přebírat útoky svého zkušenějšího soupeře a prosazoval se hlavně kvalitním boxem. Těsné vítězství mu tak zajistilo šanci bojovat o pás podle Real Fight pravidel ve váze do sedmdesáti kilogramů.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Vůbec jsem neváhal, jestli ten zápas vezmu. Bylo to dohodnuté dlouho dopředu před tou kauzou. Titulovou šanci jsem si vybojoval v zápase s Matějem Nuskou, tam se rozhodlo, že půjdu s Mawarem. Potom přišla ta kauza, ale to jsou jeho věci, jeho starosti a problémy, do kterých mi nic není. Co se týká jeho soukromého života, tak o to se vůbec nestarám. Já ho vnímám jako vynikajícího sportovce, takže jsem neváhal,“ nenechal se Mikula jakkoliv ovlivnit mediálním honem, který je na Mawara pořádán.

Ostře sledovaný zápas se odehraje v pražské UNYP Areně, která by za normálních okolností byla absolutně na straně Mawara. Nyní je ale situace trochu zamotanější a slovenskému borci se tak možná dostane nečekané podpory od českých fanoušků.


„Chápu, proč lidé ten zápas vnímají jako souboj dobra se zlem. Já se prezentuji kamarádsky a usměvavě, protože takový i jsem. Ve filmech většinou vyhraje dobro nad zlem, takže to tak klidně může být. Nepleťte si ale moji milost se slabostí!“

Zdroj: Real Fight Arena, Instagram Jacob Mikula


Další články