Sleduj nás

Mawar řádí v Thajsku! Zničil domácího bijce a v pyramidě může bojovat o pás i ONE

Mawar řádí v Thajsku! Zničil domácího bijce a v pyramidě může bojovat o pás i ONE
Čtyřiadvacetiletý borec Tadeáš „Mawar“ Růžička má za sebou další cenné vítězství. Zástupce pražského Spejbl Gymu, kterému v boxerské kariéře pomáhá stáj Patron Boxing, dokázal zvítězit v prvním duelu reality show prestižní kickboxerské ligy Enfusion „Documentary“.

A nyní má dle slov trenéra Michala Vančury před sebou šanci získat dokonce kontrakt s asijským gigantem bojových sportů – ONE Championship.

Na tři stovky amatérských kickboxerských zápasů. Sedmdesát mezi profesionály, pouhých šest porážek. K tomu vítězství v postojářské sérii v malých rukavích v kleci Oktagon Underground.


Výčet úspěchů Tadeáše Růžičky by vydal na samostatný článek. Ostatně jeho trenér Michal „Mikeš“ Vančura tvrdí: „Na české scéně nemá konkurenci, zbil by taky každého. Včetně opěvovaného, neporaženého Vaška Siváka. Je tady hodně nedoceněný.“

Jeho slova a vlastní kvality nyní potvrzuje v Thajsku. Tam je v rámci natáčení reality show (dokumentu) prestižní K-1 ligy Enfusion už týden a další pokračování si nyní zajistil v prvním zápase. Na galavečeru v Phetchbuncha Stadium v Koh Samui porazil ve váze do 70 kilogramů domácího bijce přezdívaného Chalermsub.


tadeas ruzicka kohsamui enfusion vazeni

Tadeáš Růžička v drsných podmínkách


„Ve třech kolech jsem rozstřílel Thajce a stejně dali extra-round, kde jsem rozstřílel znovu. Jdeme dál,“ vzkázal krátce po svém triumfu v zápase lehkých vah. Díky němu si zajistil pokračování v sérii a čeká ho nyní čtyřková pyramida. Tedy semifinále a případné finále.

Pokud by oba souboje vyhrál, bude moct bojovat nejen o pás šampione Enfusion ve váze do 70 kg, ale dle slov Vančury i o kontrakt s ONE Championship.

Phetch Buncha Muay Thai Stadium

Singapurská liga je na poli bojových sportů jednou z těch největších, mezi těmi věnujícími se MMA ji řadí prestižní MMA-Oracle.com na páté místo hned za UFC, Bellator MMA, ACA a Cage Warriors FC. Na rozdíl od nich ale ONE pořádá také akce v grapplingu, thajském boxu a samozřejmě K-1.


„Věřím, že to celé vyhraje. Musí, protože jinak to bude mít těžké. Jak jsem řekl, věnuje se bojovým sportům od šesti let, má zaměření jen na boj, nezajímá ho nic jiného, ale stejně jsou tu jiní, kteří mají pozornost. Zvládne to, vybojovat smlouvu s ONE je pro něj životní šance. A on je válečník, je to Mawar (Mad Warrior),“ fandí svému svěřenci na dálku Vančura, který je zároveň i boxerským šéftrenérem Patron Boxing.

Zda jeho slova naplní, se ukáže v dalších dnech. A kdo ví, třeba si to o smlouvu rozdá v přímém česko-slovenském souboji. Krátce po Růžičkovi postoupil do semifinále také zkušený Milan „Minci“ Paleš. Elitu ze srdce Evropy pak doplnili Brazilec Leonardo Casotti a Rus Salimchan Ibragimov.

enfusion fight card ruzicka pales

Enfusion/ECE Documentary je projektem nizozemské ligy Enfusion, ve které se proti sobě v zápasech utkávají ti nejlepší bojovníci rozděleni do dvou týmů – červeného a modrého, který vedou zkušení trenéři – a to ve třech různých pyramidách: MMA, muay thai a kickboxu. Kromě toho jsou bojovníci sledování kamerami i mimo samotného zápasy při trávení společného času v Thajsku.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články

VIDEO: TKO v prvním kole! Tadeáš Růžička narazil v Rusku na světovou kvalitu

Už před zápasem bylo jasné, že tahle ruská mise prověří Tadeáše Růžičku po všech stránkách. Díky změnám na kartě se navíc zápas českého bojovníka posunul až na samotný vrchol celého večera, což jenom znásobilo pozornost a tlak, který byl na Mawara vyvinutý. Samotný souboj nakonec netrval ani dvě minuty, ale i tak nabídl několik zajímavých poznatků.

VIDEO: TKO v prvním kole! Tadeáš Růžička narazil v Rusku na světovou kvalitu