Sleduj nás

Zápase bude! Oktagon MMA se postavil za zatčeného Sanikidzeho

Zápase bude! Oktagon MMA se postavil za zatčeného SanikidzehoFOTO: OKTAGON MMA

Šampion pérové váhy Mate Sanikidze se v posledních dnech dostal ve své domovině do koloběhu dramatických událostí. Vše začalo masovými protesty proti zákonu o zahraničních agentech, který se snažila prosadit vládní strana. 

Zákon, který by zemi posunul k autoritářskému režimu po vzoru Ruska, donutil vyjít do ulic desetitisíce lidí, mezi kterými byl i bojovník OKTAGONu.

Demonstrace, které byly potlačeny slzným plynem a vodními děly, skončily zatčením stovek lidí. Jedním z nich byl i šampion pérové váhy, za kterého se okamžitě postavil OKTAGON, ale také bojovník UFC Merab Dvalishvili. Ten vyjádřil kromě podpory i víru v brzké propuštění svého krajana.


„Gruzie je demokratická země a lidé vždy protestovali, když se jim něco nelíbilo. Aktuálně probíhá další protest, při kterém byl zadržen skvělý bojovník Mate Sanikidze. Věřím, že bude volný. Je to skvělý bojovník a je jasné, že bude brzy venku, protože jsme demokratická země,“ predikovala hvězda UFC, kterou tento víkend čeká hlavní zápas turnaje UFC Fight Night proti Petru Yanovi.

Příkladně se za svého bojovníka postavila i organizace OKTAGON, která jménem Pavola Nerudy vyjádřila podporu Matemu i jeho rodině, která je pár měsíců početnější o Sanikidzeho syna Nathaniela.


"Dohodli jsme se, že Mateho ženu Mariam a malého Nathaniela nenecháme na holičkách a podpoříme je i finančně. Celý tým Oktagonu stojí za ním. Je potřeba podporovat lidi, kteří bojují za správnou věc a být spolu na stejné lodi. Mate Sanikidze reprezentuje hodnoty, které jsou vlastní i nám, a i proto si zaslouží pomoc a podporu od nás i našich fanoušků," reagoval Pavol Neruda v době, kdy nebylo jasné, jak dlouho si Sanikidze ve vazbě posedí.

Situace v Gruzii se nicméně v posledních hodinách posunula pozitivním směrem a vládní strana zákon stáhla. Následně došlo k propouštění zadržených demonstrantů, mezi kterými byl i Mate. Bratislavský souboj, při kterém dostane Losene Keita šanci stát se dalším dvojnásobným šampionem, tak pravděpodobně není v ohrožení, a fanoušci se mohou těšit na střet dvou extrémně talentovaných borců.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články