Sleduj nás

Masvidal: Úcta k Usmanovi? Proč bych měl respektovat někoho, kdo odmítá zápasy?

Masvidal: Úcta k Usmanovi? Proč bych měl respektovat někoho, kdo odmítá zápasy?

Zapeklitý příběh o tom, kdo v divizi velterové váhy odmítá zápasy, dostal další zápletku. Ve skutečnosti se totiž tato kategorie již dávno měla posunout dál, ale doposud stále stagnuje. A i z toho důvodu UFC dalo zelenou bitvě mezi Masvidalem a Diazem.

Ještě chvíli předtím, než se sestavila karta pro UFC 244 (2. listopadu) prozradil Jorge Masvidal, že toužil po titulovém souboji. Dana White jeho přání vyslyšel, a tak oslovil šampiona Kamaru Usmana, který tuto možnost odmítl. Důvod si nechal pro sebe.

„Úcta k Usmanovi? Žádná není!“ reagoval Masvidal. „UFC mu nabídlo zápas se mnou, on to odmítl. Dana White mu teda řekl: ‚Dobře, ale počítej s tím, že přijdeš o pás.‘ A v ten moment mi hledali jiného soupeře,“ odhaloval, přičemž my už víme, kdo tím dalším soupeřem je (Nate Diaz).

„Jakmile se oznámil můj zápas s Diazem (což netrvalo dlouho), zavolal Usman, že ten duel se mnou přijímá. Jediná odpověď, kterou dostal, bylo to, že už je moc pozdě,“ pokračoval čtyřiatřicetiletý rodák z Miamy, který v MMA válce gangů bude reprezentovat Východní pobřeží.


„A víte, proč to zprvu odmítl? Moc dobře věděl, že bych ho porazil. Kamaru se mnou nikdy ve skutečnosti nechtěl zápasit. Nikdy mu to v tomhle sportu nešlo. Není to postojář, není to ani dobrý wrestler, co se snaží soupeře zakončit,“ poukazoval.

„Nechci říct, že nemám rád wrestlery, naopak respektuji všechny chlápky, jako je Khabib, co se nonstop snaží souboje ukončit, ale Usman ani na té zemi nedělá nic. Jeho styl se nedá nijak respektovat,“ uzavíral Masvidal. 


Další články