Sleduj nás

Martínek: Bohužel se to nepovedlo, ale doufám, že se to brzo povede někomu jinému

Martínek: Bohužel se to nepovedlo, ale doufám, že se to brzo povede někomu jinému

Tak dlouho jsme čekali a nakonec bylo po všem po třech minutách. Michal Martínek podlehl v ostré zkoušce života brazilskému soupeři, jenž dokázal využít svých předností, když českého zápasníka stáhl na zem, kde ho donutil odklepat.

A jak už bývá zvykem, člověk buďto vyhraje, nebo se poučí. Ani v našem případě to není jiné. Martínek sice boj nezvládl, ale válka pokračuje. Šance mohou být po pár měsících, případně letech znovu otevřené.

„Bohužel se mi to nepovedlo, ale doufám, že se to brzo povede někomu jinému, ať už z české nebo slovenské scény. Chtěl jsem udělat dobrý zápas. Tak moc jsem ho chtěl sníst, až jsem sežral sám sebe. Psychicky jsem ten zápas absolutně neustál. Už dva tři dny před zápasem, jak jsme přiletěli, jsem to nebyl já. Byl jsem mimo ze stresu,“ vysvětloval Martínek pro své fanoušky skrze sociální sítě, co podle něho šlo špatně.

Důležitá je v novém prostředí vždy aklimatizace, což se s ohledem na změnu času také vymstilo. „Bylo to pro mě úplně něco nového. Já jsem takhle venku nezápasil v Americe s posuny. Všechno je to jiné. Já jsem to absolutně neustál v hlavě. Je to samozřejmě obrovská zkušenost, ale pro mě i zklamání. Myslel jsem si, že jsem psychicky silnější,“ lamentoval šampion těžké váhy Oktagonu.


Lekce byly rozdány, příště by to mělo být už všechno jiné. „Bohužel, co si z toho můžu vzít? Minimálně to, že už nikdy v životě nebudu tak ve stresu, jako jsem byl teď ty poslední 3 dny. Teploty, úzkosti, byl jsem úplně zataženej jak hovado… Tu nabídku jsem vlastně dostal a vůbec jsem nepřemýšlel, jestli jo nebo ne. Řekl jsem jdu. Zápasil jsem po roce. Do přípravy jsem dal všechno, trénoval jsem jak blázen,“ reagoval na svém facebooku.

„Prohra mi nevadí, já jsem v životě prohrál milionkrát. Vadí mi prohra kvůli nám všem a vadí mi to, jakým způsobem jsem prohrál. Nemohl jsem zúročit to, na co jsem se připravoval. V tom je ten sport bohužel krásný, ale i pěkná kur*a. Já si teď dám nějakou dobu pauzu, protože cítím, že to tak chci a moje hlava to chce. Byl jsem hodně ve stresu a to teď být nechci, chci mít klid. Potřebuji nějaké aspekty zlepšit, takže se nějakou dobu asi neuvidíme, protože teď nechci. Každopádně moc děkuju všem za přízeň,“ dodával.


Další články