Sleduj nás

Martin Karaivanov: Pokud se Karlos nedokáže dostat Langerovi do hlavy, tak to bude mít hodně těžké!

Martin Karaivanov: Pokud se Karlos nedokáže dostat Langerovi do hlavy, tak to bude mít hodně těžké!FOTO: OKTAGON MMA

Trenér Jiřího Procházky je jednou z nejrespektovanějších osobností tuzemské scény a jeho názory si zaslouží maximální dávku pozornosti.

Brněnské legenda muaythai scény se ve čtvrtek objevila v pořadu Ondřeje Novotného MMA Letem světem. Kromě blížící se bitvy Jiřího Procházky se probíral turnaj Fusion, a také podzimní OKTAGON, kde se utkají Karlos Vémola a Pavol Langer.

„Kdysi dávno zápasil s Pavolem Langerem náš Jay Jay (Jan Gottwald). Porazil ho, ale Pavol od té doby udělal fantastický progres a klobouk dolů, kam až to dotáhl. Myslím, že jediné, co mu teď chybí, je taková větší osobnost, protože je to velký dobrák. Mám strach, aby se mu Karlos nedostal do hlavy, a aby ho nesežral už před zápasem,“ připomněl Martin osobní zkušenost, kterou se slovenským dříčem má. Zkušený kouč ale vidí duel o titul OKTAGONu jako absolutně otevřenou záležitost, a nabídl poměrně překvapivý tip na vítěze.


„Věřím, že Pavol předvede výkon, který on dokáže, a na který bude mít natrénováno. Za ten posun, co udělal, mu to přeju. Mám rád i Karlose, takže ať vyhraje ten lepší. Jestli se mu Karlos nedostane do hlavy, tak to bude hodně těžké. Když bych musel tipovat, vsadím si na výhru Langera na body,“ dokončil svoji predikci Karaivanov.

Podobný názor vyslovil nedávno i poslední Vémolův přemožitel Patrik Kincl. Toho zanedlouho čeká další obhajoba, ve které se střetne s Polákem Bryczekem. S Karlosem má ale čerstvou zápasovou zkušenost a Pavola Langera zná z tréninkových kempů na Slovensku. Při srovnání aktuální formy obou bijců vychází Patrikovi jako jasný favorit dočasný šampion Langer, na kterého je navíc stále poměrně lákavý kurz.


„Koukal jsem na jeho poslední zápas z první řady a hodně mě zaskočilo, jak mu došla šťáva. Ty jeho dětské rány na zemi. Neměl vůbec na to rozjet trochu tvrdší ground and pound. Ani ze zad se vůbec nesnažil vstávat. Myslím, že má pořád v hlavě ten náš zápas, což mu na motivaci do trénování nepřidá. Navíc to velké zápasové tempo…“ našel Patrik na posledním Vémolově výkonu hromadu chyb.

Zdroj: MMA Letem světem, iSport


Další články