Sleduj nás

Mark Hunt je rozčílen přístupem UFC: Peníze mají, ale zápasníky nedokáží ocenit!

Mark Hunt je rozčílen přístupem UFC: Peníze mají, ale zápasníky nedokáží ocenit!

Mark Hunt se dneska sice nachází již v bojovém důchodu, ale i tak mu není jedno, co se děje pod střechou UFC.

Je to sotva pár dní, co bývalý šampion Henry Cejudo pověsil rukavice na hřebík. Důvod? Chtěl více peněz, jenom UFC v čele s Danou Whitem mu je nebylo ochotné dát.

Má vůbec šampion v takovém postavení nárok říkat si o větší mzdu? „Určitě ano!“ zněla bouřlivá odpověď od vysloužilé těžké váhy, která Cejudovo rozhodnutí dokonce považuje za správné. „Kdybych já vyhrál titul, což se mi nepodařilo, jednal bych úplně stejně,“ přitakával.

Mark Hunt mluví o UFC

„Triple C“, jak si Henry často říká, byl jednou z postav, která uměla v nejnižších váhových patrech budit pozornost. Jeho cíle byly vysoké, urážky sprosté, sebevědomí mnohdy až přehnané, ale v boji vždy dokázal svá slova obhájit. A přesto se vyššího finančního ocenění nedočkal.


„Pokud jste šampionem nebo zápasníkem světových kvalit, pak byste si neměli říkat o vyšší plat. Mělo by to být automatické. Myslíte si snad, že si boxerský šampion musí říkat o přidání? Ne! UFC má kurva vysoké příjmy, spoustu z nich ani nezveřejňuje a zápasníci z toho dostávají jen malinký, nepatrný podíl. Tohle je naprosto, ale naprosto špatně,“ zlobil se Hunt.

„Všichni bojovníci by měli být placeni podle zásluh, což oni nejsou. A my to můžeme vidět u Henryho Cejuda. Proč žádá více peněz? Protože UFC nedokáže ocenit jeho hodnotu. Snažím se to pochopit, ale nejde mi to…,“ završil své povídání.


Další články