Sleduj nás

Marek Maurer (17) a jeho slohová práce: Tadeáš MAWAR Růžička pro střední školu Liberec

Marek Maurer (17) a jeho slohová práce: Tadeáš MAWAR Růžička pro střední školu Liberec
Do své charakteristiky jsem si vybral osobu, která je mi velice blízká. Tou osobou je český kickboxer a boxer Tadeáš Růžička. Je mu dvacet čtyři let a bydlí v Praze, konkrétně sídliště Řepy.

Je to kluk, který toho už ve svém životě hodně dokázal a určitě o něm někdy uslyšíte i vy. Osobně se s ním neznám, ale je to pro mě velký sportovní vzor, který mě každý den motivuje na sobě pracovat víc a víc.

Tadeáš je vysoký přesně 175 centimetrů. Co se týče jeho váhy, tak ta je pérová. Tím myslím, že Tadeáš má 66 kilogramů, ale váha se může lišit, protože do nějakého zápasu musí nabírat hmotnost a do nějakého zase shazovat.


Má kaštanově krátké vlasy, ze kterých mu jeho kadeřník dělá hezký sestřih. Na jeho obličeji jsou výrazné jeho oči, které jsou společně s obočím hnědé. Na jeho obličeji je taky výrazný nos, který má většina boxerů, kteří už mají nějaký ten zápas za sebou.

Když přejdu ke rtům, tak ty jsou takové normální, není na nich nic zvláštního. Na bradě nemá zatím žádné vousy. Samotné ruce a tělo je velmi svalnaté a vysportované. Jeho nohy jsou taky vyrýsované a rychlé, připravené rozdávat tvrdé kopy a půlit soupeře.


Přejděme k samotnému chování. Tadeáš je velmi společenský typ člověka. Rád tráví čas se svým kamarádem Arturem a přítelkyní Isoldou. Nejvíce času je ale s jeho hlavním trenérem Michalem Vančurou v pražském Spejbl Gymu, kde spolu trénují na lapách.

Je to ale výbušný typ člověka, ale nikdy si kvůli své výbušnosti neprohraje zápas. Nemá rád lidi, co netrénují bojové sporty a hrají si na bojovníky a falešné lidi si drží od sebe. Je to kluk, který se ke všem chová tak, jak se oni chovají k němu.

Jeho koníčkem a vlastně i zaměstnáním je profesionální kickboxer. Trénuje každý den dvakrát denně. Ráno se svým trenérem na lapách a večer různé nácviky a sparingy s kolektivem. O víkendech běhá dlouhé trasy a jinak má volno, aby mohl regenerovat.

Za jeho život už vyhrál mnoho cen. Jako například IFMU, WAKO PRO a další. Největší slávu mu ale poskytla česká organizace Oktagon, která mu změnila život a díky ní jsem tohoto šampiona mohl poznat.


Ve svém volném čase taky, jak jsem již zmínil, tráví čas se svou přítelkyní a kamarádem Arturem, se kterým se zná odmalička a jsou jako bráchové. Někdy si taky zahraje nějakou tu hru na počítači, ale to spíš kouká na seriály, jako je Futurama.

Jak jsem již zmínil, Tadeáš je pro mě velký vzor, který mě motivuje každý den trénovat a jít si pro to, co je moje. Rád bych s ním někdy v budoucnosti, až něco dokážu, trénoval a posouval se dál. Tenhle bojovník má ještě velké věci před sebou a já doufám, že jednou bude nejlepší kickboxer v Česku.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMA

Od turnaje FABRIQ 2 uběhl již měsíc, ale hlavní zápas celé akce je stále pro mnoho odborníků i fanoušků trnem v oku. Nyní se k němu kromě zástupců sázkových kanceláří a Gáborových šéfů vyjádřil i respektovaný sudí Jakub Müller. Výrazná osobnost domácí scény neměla absolutně žádné pochopení pro šarádu, která byla divákům místo vrcholu večera nabídnuta. 

Jakub Müller: Každý takový zápas, jako předvedl Borároš s Medvedovskim, může poškodit pověst MMA