Sleduj nás

Manažer přiblížil důvody Chimaevovy absence. Bude znovu bojovat?

Manažer přiblížil důvody Chimaevovy absence. Bude znovu bojovat? FOTO: UFC

Khamzat Chimaev zrušil již svůj šestý zápas od svého vstupu do UFC a fanoušci se bojí, zdali to neznamená konec jeho kariéry.

Když začala pandemie koronaviru, Khamzat se objevil mezi infikovanými osobami, jež si prošly těžším průběhem. V jeden moment skončil v nemocnici a následky nemoci byl zděšen natolik, že dokonce mluvil o předčasném konci své profesionální kariéry. Khamzat nakonec pokračoval, ale jeho aktivita v zápasech již nikdy nebyla taková.

Před několika dny se na internetu objevil snímek, podle něhož se „Borz“ opět nachází v nemocnici, kvůli čemuž zrušil svůj zápas s Robertem Whittakerem, a nikdo přesně netušil, co ho tam poslalo. Dana White pak během tiskové konference uvedl, že je Khamzat „šíleně nemocný“ a server Essentially Sports přišel s informací, že čečenský bojovník znovu zvažuje konec kariéry.

Jelikož se tento názor chytil a začal kolovat všemi sociálními sítěmi, musel někdo z Khamzatova týmu vystoupit a udělat v celé věci jasno. Tím někým byl Majdi Shammas, šéf z Allstars Training Centra, který tak učinil prostřednictvím ruské státní zpravodajské agentury TASS. „Zprávy o tom, že se Khamzat chystá ukončit kariéru, nejsou pravdivé. Za zrušený souboj může otrava jídlem. Bojovat v takovém stavu není možné,“ upřesnil.

Khamzat tak bohužel přišel o příležitost doručit lidem skvělý zápas a vybojovat si šanci předního titulového vyzývatele. Přesně této výsady se měl vítěz jeho souboje s Robertem Whittakerem dočkat. Teď nad celou věcí opět není jasno a ještě nějaký čas nebude.


Chimaev mluvil vždy o tom, jak je ochotný bojovat kdykoliv a kdekoliv. Kolikrát si přál dva až tři soupeře během jedné noci a přál si být tím nejaktivnějším bojovníkem v UFC. Teď je ale rád, když zvládá jeden zápas ročně. Chápeme nicméně, že je zdraví přednější, jen to občas nekoresponduje s Khamzatovým sebevědomým trashtalkem.


Další články