Sleduj nás

Máme nejkvalitnější MMA zápasníky z celého světa, chlubí se ONE FC

Máme nejkvalitnější MMA zápasníky z celého světa, chlubí se ONE FC Foto: ONE Championship

Žádné UFC, to ONE Championship je největší MMA organizací na světě, je přesvědčený její zakladatel.

UFC je obřím pojmem, který dneska zná vesměs každý sportovní fanoušek. I ten, který MMA tolik nesleduje. Po světě přitom najdeme mnohé další organizace, které možná nejsou tak na očích, ale zato si zakládají na jistých principech. Jde jim hlavně o kvalitu a sportovní stránku. A ONE FC je nepochybně jednou z nich.

Zatímco takové UFC sází hlavně na show a marketing, ONE FC jde po kvalitě, přičemž se snaží bojové sporty divákům zprostředkovat v jejich původní kráse, tvrdí její zakladatel Chatri Sityodtong.  

„Ano, soupeříme s UFC, ale to je úplně jiná značka, která se zaměřuje na jiný druh lidí. A to může být trochu zavádějící, ale UFC jde převážně o show a podle toho si hledají i zápasníky. V tomto ohledu my jsme jiní,“ uvedl Chatri Sityodtong, šéf asijského bojového velikána, kam stále poměrně nedávno zamířil například i takový evropských fanouškům dobře známý Roberto Soldič.

„ONE je pro změnu domovem skutečných bojových umělců, kteří se nezaměřují jen na MMA. Naším cílem je pochytat ty absolutně nejlepší zápasníky na světě. ONE FC je proto největší MMA organizací planety, co se kvality týče,“ soudí Sityodtong.


Bohužel porovnávat asociace pouze slovy nelze. Aby bylo možné dělat nějaké závěry, museli bychom uspořádat turnaj mezi organizacemi, jako tomu třeba bylo mezi Bellatorem a Rizinem. Dana White se však nechal slyšet, že promo žádným jiným organizacím dělat nehodlá, a proto do žádného takového turnaje se svým UFC nepůjde.


Další články