Sleduj nás

Málem jsem to nedal! Michal Kotalík popisuje těžké momenty po vězení

Málem jsem to nedal! Michal Kotalík popisuje těžké momenty po vězeníFOTO: OKTAGON MMA

Náročné životní období, které mohlo vyústit ukončením kariéry, má za sebou Michal Kotalík. Sedmadvacetiletý borec, který svého času platil za jeden z největších talentů v polotěžké váze, se naštěstí vším dokázal prokousat a nyní je připravený ukázat se na turnaji OKTAGON 42 v Bratislavě. 

Člověk by řekl, že když zvládnul odsedět tři a půl roku ve vězení, bude si v civilním životě připadat jako v pohádce. Tlak veřejnosti, která se do Michala nemilosrdně pustila na sociálních sítích a k tomu neúspěšné sportovní výsledky, to vše dostalo talentovaného borce na psychické dno.

„Měl jsem nějakou krizi identity, přehodnocoval jsem celý svůj život. Trvalo to asi tři měsíce, pomalu jsem nikam nevylejzal. To všechno mě doběhlo, i pobyt ve vězení. Těch několik let se ve mně nastřádalo a praskla mi kontrolka a musel jsem to zpracovat,“ popsal kruté chvilky Michal v rozhovoru pro sport.cz. Zároveň prozradil, jak bizarní metodou ze sebe chtěl ducha profesionálního sportovce vyhnat.


„Abych se utvrdil v tom, že na to nemám, tak jsem vůbec nechodil trénovat a žil jsem nezdravě. Na sílu jsem do sebe rval sladké, abych se co nejvíc odcizil od cesty sportovce a zápasníka!“

Michal má naštěstí okolo sebe lidi jako je André Reinders, který funguje nejen jako trenér, ale i jako mentální opora. Právě bývalý vynikající zápasník a nyní úspěšný kouč, pomohl Kotalíkovi v rozhodnutí nepověsit kariéru na hřebíček, ale porvat se s další výzvou, která přijde již za šest týdnů v Bratislavě.


„Teď mám tu správnou motivaci. Našel jsem v tobě to, že mě to zase baví. Příprava sice není na konci, ale už teď pociťuji největší progres, což je trochu paradox. Předtím jsem to dělal kvůli tomu, že musím, teď je to naopak,“ skončil na optimistické notě Michal Kotalík. 


Další články