Sleduj nás

Makhachev není žádný Khabib, srážku s náklaďákem by nepřežil, ví Gaethje a volá po boji o titul

Makhachev není žádný Khabib, srážku s náklaďákem by nepřežil, ví Gaethje a volá po boji o titul FOTO: UFC

Co se Charles Oliveira zranil, odložil se jeho duel s Beneilem Dariushem, který měl určit nového titulového vyzývatele. Aby však šampion Islam Makhachev nemusel dlouho čekat, nabídl se mu nový soupeř, který má skutečně velký hlad po úspěchu.

Justin Gaethje si naposledy poradil s černým koněm divize lehké váhy UFC Rafaelem Fizievem. Přemohl jej po třech kolech na body a kompletně mu změnil vizáž obličeje. Zejména ve třetím kole nebylo o čem.

Po této demolici, za kterou si arizonský bijec vysloužil další bonus za nejlepší výkon večera, se začalo mluvit o tom, kdo že to bude Justinův další soupeř. Logika nás pouhým pohledem na žebříček spojuje s takovým Dustinem Poirierem, jenže ten se k nějakému zápasu nyní nemá. A i to je částečně důvod, proč by rád Gaethje předskočil řadu a šel rovnou o titul.


„Kdo jiný by měl jít o pás, když ne já?“ ptal se Gaethje reportérů z ESPN. „Oliveira se zranil a jeho duel s Dariushem se odsunul na léto. Já jsem zárukou kvality a jsem k dispozici třeba hned. Dělám nejlepší show a s titulovými boji mám několik zkušeností. Jsem přesně tím typem člověka, kterého hledáte,“ nabízel se.

„Hodně slýchám, že Makhachev je druhý Khabib, ale podle mě není, rozhodně není. Je dobrý, ale nemá takové srdce, jako měl Khabib. Když ho trefím, zpanikaří. On ještě nepoznal, jaké to je, když ho srazí nákladní vůz. Na jeho wrestling jsem připravený, ale už nevím, zdali on bude připravený na mé bomby,“ položil si zásadní otázku, na kterou by rád zjistil odpověď.


Návrh na stole k velice lákavému souboji bychom tedy měli a teď si musíme jenom počkat, jak se k tomu UFC postaví. Protože se však předpokládá, že se Makhachev do boje vrátí až v říjnu v Abú Dhabí, počítá se spíše s tím, že mu tanečního partnera bude dělat vítěz zápasu Oliveira vs. Dariush. Těm se přeložil termín na 10. června.


Další články