Sleduj nás

Mackenzie Dern ukázala na nejlepšího zemaře v UFC. Makhachev ostrouhal

Mackenzie Dern ukázala na nejlepšího zemaře v UFC. Makhachev ostrouhal
MacKenzie Dern se sama vyžívá v jiu jitsu, a tak má možnost monitorovat ostatní borce, kteří na zemi válí podobně jako ona.

Všeobecně se vždy hovořilo o tom, že je nejlepším zemařem široko daleko Khabib Nurmagomedov. Hned po něm toto žezlo převzal Islam Makhachev. Mackenzie Dern si však dovoluje nesouhlasit, ona sama vidí kvality v někom úplně jiném.

Mackenzie Dern a její pohled


„Chápu, že se všichni upínají na Khabiba s Islamem, protože mají opravdu působivé vítězné série a jen tak je nikdo nemohl překonat, ale já osobně cítím, že je nejlepším zemařem v UFC Charles Oliveira,“ řekla Dern na tiskové konferenci.

„Boj na zemi se skládá z mnoha aspektů a lidé se dneska mylně domnívají, že Charles ovládá jen jiu jitsu. Pravda, jiu jitsu je jeho nejsilnější zbraní, ale jinak je to velmi, velmi komplexní fighter. Je to rekordman v počtu submisí a v každý moment ví, co přesně má dělat. Nejen v UFC, možná na celém světě momentálně není lepšího zemaře,“ nechala se Dern trochu unést.


Kdyby toto skutečně byla pravda, pak na Islama Makhacheva 22. října budou čekat velmi krušné chvilky. Očekává se totiž, že se s Oliveirou bude snažit vypořádat hlavně a jenom na zemi. Co kdyby mu to ale oponent nedovolil.

MacKenzie Dern Dern v hledišti

Další články