Sleduj nás

Lucie Pudilová má ohlášený další zápas v UFC! Pokud prohraje, je konec

Lucie Pudilová má ohlášený další zápas v UFC! Pokud prohraje, je konecFOTO: UFC

Těžká pozice, ve které se česká bojovnice již jednou nacházela. Dvěma porážkami v řadě je přitlačena ke zdi a je jasné, že další neúspěch může znamenat rozloučení s nejlepší světovou ligou.

První Češka, která se dokázala probojovat do UFC, má před sebou obtížnou misi. 20. července se na turnaji UFC Fight Night v Las Vegas střetne s Luanou Carolinou. Třicetiletá Brazilka se do UFC dostala přes show DWCS. Z 8 zápasů, které zde absolvovala, dokázala pětkrát zvítězit. Aktuálně se veze na vlně dvou výher v řadě, a je tak poměrně jasné, kdo bude do klece nastupovat v pozici favorita.

Lucka se do UFC dokázala vrátit v roce 2022 a následně si připsala důležitou výhru nad Číňankou Wu. Po ní ovšem následovala extrémně kontroverzní bodová prohra s Joselyne Edwards, a aby toho nebylo málo, již jasnější porážka od Ailin Perez, která si ovšem před zápasem pomohla zakázanou infuzí! Třetí prohra v řadě by však mohla vyústit ve smutný scénář, který sympatická válečnice již jednou zažila.


Devětadvacetiletá rodačka z Příbrami se v UFC propracovala k negativní bilanci čítající tři výhry a sedm porážek. Po přechodu do irského gymu SBG se ovšem její bojový projev rozvinul do větší pestrosti a byla by obrovská škoda, kdyby se dál nemohla konfrontovat s absolutní světovou elitou. Lucii i jejím fanouškům tak nezbývá doufat, že se dokáže postavit papírovým předpokladům a v zápase, který je na programu již za dva měsíce, vybojuje důležité vítězství.

Karta turnaje UFC Fight Night on ESPN+ 102 je zatím hodně neúplná. Ohlášené zápasy jsou nicméně poměrně zajímavé a za pozornost bude rozhodně stát souboj mezi Korejcem Parkem a zkušeným Američanem Tavaresem. Kvalitní výkony odvádí i další korejský bojovník Ho Choi, kterého prověří Bill Algeo.


Zdroj: UFC


Další články