Sleduj nás

Lidé v Ostravě chodili na Babu Jagu! Clash to vyprodal za pár hodin a Oktagon to má poloprázdné, říká Václav Mikulášek

Lidé v Ostravě chodili na Babu Jagu! Clash to vyprodal za pár hodin a Oktagon to má poloprázdné, říká Václav MikulášekFOTO: OKTAGON MMA

Žluto-černá organizace se vydala evropským směrem a domácí fanoušci z toho nejsou vůbec nadšení. Jindy bleskově vyprodaná Ostravar Arena tentokrát hlásí přehršel volných míst, které se již asi nepodaří zaplnit.

Původně česká a slovenská organizace se v zájmu svého rozvoje vydala expandovat do dalších zemí. Po sousedním Německu se Oktagon snaží uchytit i na britských ostrovech. Stále vyšší orientace na evropský trh ovšem příliš nešmakuje domácím fanouškům, kteří si zvykli na svoje hrdiny a zahraniční borci je tolik nezajímají. Důkazem budiž turnaj Oktagon 54, který v sobotu hostí Ostrava.

Domovina Ondřeje Novotného byla tradiční baštou, ve které se Oktagon nemusel o přízeň diváků strachovat. Tentokrát je ale situace jiná a hala s kapacitou necelých třináct tisíc bude mít spoustu volných sedaček. Šéf Oktagonu vidí jako hlavní problém vyčerpaný vztah s moravskou metropolí.


„Hodně lidí se ptá, proč není Ostrava vyprodaná. Myslím, že ten vztah se již vyčerpal, protože jsme tam byli příliš často. Na dlouhou dobu to tam bude poslední turnaj. Problém nejsou ceny lístků, ale narvalo se tam KSW i Clash, když viděli, že to tam funguje. Plus je tam spousta koncertů. Konkurence je obrovská,“ nastínil Novotný, kde je podle něj kámen úrazu.

Jiného názoru je Ondřejův bývalý zaměstnanec Václav Mikulášek. „Baba Jaga“ je ostravský patriot, který rázovitost místního kraje dobře zná. Na Stodolní strávil Vašek více času než ve škole, a tak si dovolíme jeho fundovaný názor s dovolením citovat.


„Clash vyprodal Ostravu za pár hodin a Oktagon to má poloprázdné několik dní před turnajem. Fanoušci přijdou radši na Clash. Na koho by chtěl jít Ostravák? Oni chtějí vidět Ostraváky! Lidé byli zvyklí na Davida Kozmu, Jana Širokého, Ondřeje Rašku nebo na Mikuláška. Teď tam není nikdo. Ondra řekl, že ho Ostrava zklamala, ale to mi přijde přehnané,“ vysvětlil Václav v podcastu FighterArena.


Další články