Sleduj nás

Lewis porazil Oleynika, přesto sám se sebou spokojený nebyl. Co musí do příště změnit a koho chce za soupeře?

Lewis porazil Oleynika, přesto sám se sebou spokojený nebyl. Co musí do příště změnit a koho chce za soupeře?

Derrick „The Black Beast“ Lewis (24-7) si na proběhnuvším turnaji UFC Fight Night 174 poradil se zkušeným ruským strojem Alexeyem „The Boa Constrictor“ Oleynikem (59-14), jehož ukončil v samotném počátku druhého kola. Přesto se svým výkonem spokojený nebyl.

„Ještě nedosahují té úrovně, na které bych se chtěl pohybovat. Alex mě tam chytil do nějaké buldočí submise, a i když nevím, jak se jmenuje, měl ji utaženou dost pevně. Vůbec jsem nemohl dýchat,“ uvedl chvíli po utkání Lewis.

První kolo mezi oběma těžkými váhami se odehrálo čistě na zemi. Nejprve byl v dominantní pozici Derrick, ale následně se Oleynik dokázal protočit a svého soupeře položil na lopatky. Pak už se, jak je to u něj zvykem, pokoušel donutit soupeře odklepat. A nejednalo se jen o jeden pouhý pokus, Lewis musel odvracet rovnou dva.

Derrick Lewis zvítězil v UFC

„Fakt jsem byl v jeden moment úplně bez dechu,“ podotýkal Lewis, který nechtěl nic riskovat a do druhého kola nastoupil ve velkém stylu. Nejprve nečekaným naskočeným kolenem Oleynika omráčil a následně ho sérii úderů zakončil.


„Vyhrál jsem, ale teď musím shodit. Nebudu mít klid, pokud těch 8-9 kilogramů nepůjde dolů,“ dodával „Black Beast,“ jenž by svůj další zápas rád podstoupil ještě letos. „Vidím to na prosinec. A příště chci už jenom soupeře, co mě dostane k bitvě o titul,“ dodával přesvědčivě.

Momentálně na svou titulovou příležitost vyčkává i Francis Ngannou (15-3), ten však o víkendu poznamenal, že s Lewisem určitě nepůjde. Jeho další duel bude čistě o mistrovský pás. Pak je tu ovšem ještě takový Curtis Blaydes (14-2). Uvidíme, jak se UFC rozhodne…


Další články