Sleduj nás

Leon Edwards přemohl Usmana a obhájil pás velterové váhy. Klein s odřenýma ušima remizoval

Leon Edwards přemohl Usmana a obhájil pás velterové váhy. Klein s odřenýma ušima remizovalFOTO: UFC

Nigerijská noční můra se žádné pomsty nedočkala. Londýnské peklo se jí stalo osudové a s Leonem Edwardsem prohrála podruhé v řadě. 

Oba hlavní zápasy večera vyhráli dva papíroví outsideři. Leon Edwards říkal, že je v Anglii neporazitelný, což se potvrdilo i během jeho titulové odvety (a celkově trilogie) s Kamaru Usmanem.

V poměrně takticky svázaném boji se Leon ukázal jako přesnější borec, který lépe četl hru. Zatímco Kamaru se snažil tlačit, do nějaké větší kombinace se prakticky nepustil. Zato jeho mistrovský oponent dobře časoval své kontra údery a získával přízeň bodových rozhodčích na svou stranu.


K překvapení všech Usman nenechal vyniknout svůj wrestling, aby duel kontroloval na zemi. A když se o to pokusil, soupeř mu pokaždé dobře vstal. Proto jak se očekávalo, došel tento souboj až do bodového rozuzlení. V tom však neslavila Nigerijská noční můra, nýbrž britský Rocky, který obhájil mistrovský titul a Usmanovi zmařil snahy stát se historicky nejlepším bojovníkem velterové váhy planety.

Zápas večera? Gaethje vs. Fiziev

Kdo jiný by se měl podepsat pod nejlepší zápas večera než Justin „Highlight“ Gaethje, který se svým protivníkem Rafaelem Fizievem předvedl atraktivní přestřelku.

První kolo začalo v podání Justina o něco opatrněji, než jsme na jeho styl zvyklí, a proto jej také na body prohrál. Od druhého dějství se však zmátořil a začal na soupeřovu tvář sázet jeden úder za druhým. Výsledkem byla změna vizáže, která postupem času byla stále jasnější.

Pomineme-li úvodních dvacet vteřin třetího kola, kdy se Fizievovi povedlo dobré kombo, po němž jeho soupeř možná i viděl hvězdičky, tak se pokračovalo v rytmu Justinovy dominance. V této fázi boje měl svého oponenta již dobře načteného a pomalu každý kontr, který vyslal, úspěšně našel svůj cíl.


I přes mnohé přesné zásahy došel tento zápas až do bodového ohodnocení. Sudí se shodli na tom, že Fiziev vyhrál úvodní kolo, zbytek však patřil Gaethjemu, který si tak na konto připsal důležitou výhru.

Klein pouze remizoval

Historicky první reprezentant Slovenska v UFC Lajoš Klein bohužel nenavázal na své dvě předchozí výhry. S trochou nadsázky můžeme říct, že mu útěchou může být, že ani neprohrál, jelikož duel, jenž rozehrál s Jai Herbertem, skončil remízou.

Jak se tento neobvyklý výsledek zrodil? Anglický bijec s přezdívkou „The Black Country Banger“ měl bitvu slušně rozjetou, držel optickou převahu a vedl 2:1 na kola, ale pro svou smůlu se také v boji několikrát uchýlil k zakázaným úderům pod pás, za něž mu byl stržen bod.

Dvěma ze tří rozhodčích díky tomuto odečtu vyšla bodová shoda, a proto se tedy jednalo o majoritní remízu, ačkoliv třetí dal svůj hlas domácímu borci.

UFC 286 výsledky:

Leon Edwards def. Kamaru Usman via maj. decision

Justin Gaethje def. Rafael Fiziev via majority decision

Gunnar Nelson def. Bryan Barberena via sub (armbar) (R1, 4:51) 

Jennifer Maia def. Casey O’Neill via unanimous decision (30-27, 29-28 x2) 

Marvin Vettori def. Roman Dolidze via UD (29-28 x2, 30-27)

Jack Shore def. Makwan Amirkhani via sub (RNC) (R2, 4:27)

Chris Duncan def. Omar Morales via split decision (30-27, 28-29, 29-28)

Yanal Ashmoz def. Sam Pattersion via first-round KO (1:15)

Muhammad Mokaev def. Jafel Filho via submission (RNC) (R3, 4:52)

Lerone Murphy def. Gabriel Santos via split decision (29-28 x2, 28-29)

Christian Leroy Duncan def. Dusko Todorovic via first-round TKO (injury) (1:52)

Jake Hadley def. Malcolm Gordon via first-round TKO (1:01)

Joanne Wood def. Luana Carolina via split decision (28-29, 30-27, 29-28)

Jai Herbert vs. Ludovit Klein ruled majority draw (29-27, 28-28 x2)

Veronica Hardy def. Juliana Miller via unanimous decision (30-27 x3)

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články