Sleduj nás

Leo Brichta: Trochu jsem podlehl tlaku. Chyběl tomu lepší pohyb, ale jinak jsem opravdu šťastný

Leo Brichta: Trochu jsem podlehl tlaku. Chyběl tomu lepší pohyb, ale jinak jsem opravdu šťastnýFOTO: KSW

Jako jediný dokázal držet prapor českého MMA i na extrémně náročném turnaji KSW 87. Leo Brichta potvrdil, že patří mezi naprostou evropskou špičku a dočkáme se od něj ještě velkých věcí.


Český bojovník dokázal již po dvou zápasech v KSW pobláznit jindy velmi zdrženlivá polská média. Po včerejším výsledku se o zástupci PriMMAtu začíná reálně spekulovat jako o titulovém vyzyvateli. Cesta k největšímu vítězství kariéry byla ale pro Lea pořádně trnitá.

První pětiminutovka přinesla taktické oťukávání a pramálo aktivity z obou stran. Od druhého kola borci trochu ztratili vzájemný respekt a pustili se do ostřejších výměn. Brichta působil přesnějším dojmem, ale Szymanskimu se v polovině kola povedl takedown, a až do samotného konce pětiminutovky trápil českého bijce pod sebou. Třetí kolo potom přineslo opravdový výbuch násilí. Leo věděl, že potřebuje zabrat a podle toho na Romana vlétl. Ten se opět duel pokusil zachránit strhem, ale Brichta situaci přetočil a začala demolice!

Szymanski prodával i v těžké pozici své ohromné zkušenosti, a i když z něj crčela krev, stále držel. Leo se ho pokusil i uškrtit, ale svoji snahu rychle vzdal a pokračoval v tvrdých úderech. Jak se ukázalo, rozhodl se správně. Rozhodčí se půl minuty před koncem duelu nemohl na likvidaci polského bojovníka již dál dívat, a Brichta tak mohl vyskočit v oslavném gestu na břevno klece.

„Moje pocity jsou neuvěřitelný. Opravdu teď žiji svůj sen. Před zápasem a na jeho začátku jsem cítil opravdu silný tlak. První dvě minuty jsem se do toho nemohl dostat a necítil se úplně ve své kůži. Dolehl na mě prostě ten tlak. Bylo to opravdu náročné, několikrát mě tam nachytal. Byl hodně trpělivý a všechno si hlídal. Já úplně nedělal svoje věci, chyběl tomu pohyb. Byl to opravdu těžký zápas,“ shrnul unavený a šťastný Leo svoje pocity pro Top-Fight.cz v pozápasovém rozhovoru.


Dominance, se kterou dokázal Brichta ve třetím kole smazat tak zkušeného soupeře, jakým je Szymanski, je obdivuhodná. Polák platí za ikonu lehké váhy. V KSW se pohybuje již sedm let a absolvoval zde čtrnáct zápasů včetně dvou titulových bitev. Leo nastupoval do třetího kola za krajně nepříznivého stavu na body, a totální ofenzivou tak udělal přesně to, co musel.


Další články