Sleduj nás

Leo Brichta před bitvou o titul KSW: Bude to absolutní válka, ale věřím, že po vítězství se mi změní život!

Leo Brichta před bitvou o titul KSW: Bude to absolutní válka, ale věřím, že po vítězství se mi změní život! FOTO: KSW

Jeden velký triumf si už v posledních dnech připsal. Pouhé dva zápasy totiž stačily, aby se Leo Brichta stal nejlepším bojovníkem loňského roku organizace KSW. Nyní chce již jen jediné, a to je titul, který žádný Čech zatím nezískal.

Anketa KSW za rok 2023 obsahovala sedm kategorií, ve kterých hlasovalo více než padesát tisíc fanoušků a hvězda PriMMAt Gymu dokázala ovládnout hned čtyři z nich!

Brichta se stal nejlepším bojovníkem roku, když obdržel krásných 71 % hlasů. Hlasující jej navíc vybrali i jako nejlepšího mezinárodního zápasníka, a také jako nejlepší novou posilu slavné organizace. Třešničkou na dortu je Leovo vítězství v anketě zápas roku.


Třinecký souboj Brichta vs. Szymanski přesvědčil 43 % fanoušků, což je o dvacet procent víc než druhý v pořadí Kuberski vs. Leśko.


Již nyní se tedy dá říct, že Brichta svým přestupem do polské organizace rozhodně nešlápl vedle. V sobotu večer jej navíc čeká bitva o dočasný titul lehké váhy, ve které se střetne s Moldavanem Valeriem Mirceauem.

„Jsem opravdu vděčný, že mi KSW dalo takovou šanci. Nejen pro mě, ale pro celou českou republiku ten titul znamená opravdu hodně. S pásem přijde určitá odpovědnost. Stejně jako říkal strejda Ben ve filmu Spider-Man. S velkou silou přichází velká odpovědnost. Výhra titulu by mi určitě změnila život,“ parafrázoval známé ztvárnění komiksu Brichta v medailonku KSW.

V cestě za vysněným opaskem bude Lea hnát takřka vyprodaná hala v Liberci. Na druhé straně klece bude ovšem čekat kvalitní soupeř, který před svou polskou štací sbíral zkušenosti v Bellatoru i Brave FC.


„Věřím, že si tuhle šanci zasloužím. Porazil jsem dvojku i trojku divize. Brichta je jen další překážkou na mojí cestě. Pokud bude chtít vyhrát, bude mě muset zabít! Doufám, že si dokážu získat přízeň českých fanoušků, kterým ukážu, že jsem lepším bojovníkem,“ prohlásil trochu naivně Valeriu, který si zřejmě neuvědomuje, jaké popularitě se Leo u domácích fanoušků těší.

Zdroj: KSW


Další články