Sleduj nás

Legendární polská síla je zpátky! Jan Blachowicz už tento víkend na UFC v Londýně

Legendární polská síla je zpátky! Jan Blachowicz už tento víkend na UFC v LondýněFOTO: UFC

Téměř dvouletá zdravotní pauza je konečně u konce. Bývalý šampion Jan Blachowicz se již tento víkend představí na turnaji UFC v Londýně, kde jej čeká ostrý test! A to rovnou se šestkou divize, Carlosem Ulbergem.

Cesta Jana Blachowicze zámořskou organizací je ukázkou nezdolné vůle a absolutní víry ve své schopnosti. „Janek“ totiž prohrál tři z úvodních pěti zápasů a v této době by jeho šampionským ambicím věřil jen jeho nejvěrnější fanoušek. Karta se však nakonec otočila a Blachowicz se v roce 2020 dostal až na absolutní vrchol. Na něm se však udržel jen krátce a pás brzy předal Brazilci Teixeirovi. Nyní půjde do boje, ve kterém rozhodně nebude favoritem. Dvě operace ramene a dlouhá pauza, to se na formě dvaačtyřicetiletého zápasníka musí podepsat.

„Momentálně jsem zdravý. Byla to náročná operace a náročná rekonvalescence. Tři měsíce po operaci jsem se cítil hůř než před ní. Bylo mi jasné, že je něco špatně. Doktorka i fyzioterapeutka mi ale řekly, že mám ještě počkat. Nejsem zvyklý tak dlouho čekat,“ promluvil Blachowicz o těžkém období na mediálním dnu před turnajem v Londýně.

I přes zjevnou nevýhodu je Jan stále optimistou a věří, že mladším oponentům dokáže ještě pořádně zatopit. Po výhře nad Ulbergem navíc najisto počítá s titulovou šancí.

„Legendární polská síla je zpátky a je jí dost na několik zápasů. Oproti Ulbergovi mám spoustu zkušeností a jsem lepší v každém aspektu boje. Při vší úctě k němu, pokud se naskytne příležitost k takedownu, tak si pro něj půjdu. Využiji svůj wrestling. Jsem ovšem připravený bojovat i v postoji. Pokud v sobotu vyhraju, věřím, že můj další zápas bude o titul. Nevidím jinou možnost,“ rozdmýchává „Janek“ svůj plán na ovládnutí divize.


V Londýně žije extrémně početná skupina Poláků, pro které bude tento turnaj velkým zážitkem. S podporou publika kalkuloval i Blachowicz, který přiznal, že si tento turnaj vybral pro návrat právě kvůli jeho lokaci.

„Vybral jsem si toto místo a čas, protože je to blízko mé země. Mnoho polských fanoušků přijde na zápas z Polska. Po téměř dvouleté pauze budu tuto podporu potřebovat.“


1 000 spinů úplně zdarma - Vyber zde


Další články

Strach a výhrůžky. Čečenský vlk chce krev brazilského šampiona

Historický trávník ve Washingtonu se možná zbarví do ruda, neboť ambice neporaženého šampiona neznají hranic. „Neboj se, ukončím tě rychle,“ vzkázal Khamzat Chimaev skrze sociální sítě a přímo vyzval obávaného Brazilce k souboji na oslavě osmdesátin Donalda Trumpa.

Strach a výhrůžky. Čečenský vlk chce krev brazilského šampiona

Dlužíš mi zápas! McGregor vytáhl starou dohodu a nahání Mayweathera

Psal se rok 2017 a svět sledoval nejdražší boxerský zápas historie, v němž dominoval Floyd Mayweather. Nyní však poražený Ir tvrdí, že existuje druhá část dohody, která nebyla nikdy naplněna. Conor McGregor se po dlouhé pauze hlásí o slovo a žádá, aby legenda ringu vstoupila do jeho světa, a to rovnou před zraky amerického prezidenta.

Dlužíš mi zápas! McGregor vytáhl starou dohodu a nahání Mayweathera

Ulberg musí počkat? Procházka prozradil, proč spěchá do klece

Bojová strategie musí jít tentokrát ruku v ruce s rodinným kalendářem, neboť českou hvězdu smíšených bojových umění čeká na jaře životní role mimo oktagon. „Rád bych zápasil do konce března,“ svěřil se Jiří Procházka a jedním dechem odhalil, že v dubnu očekává narození potomka, což hází vidle do spekulací o termínu jeho další bitvy.

Ulberg musí počkat? Procházka prozradil, proč spěchá do klece

Ať se vzdá titulu! Britská hvězda dává ultimátum neporaženému králi

Už za pár dní vstoupí do klece k nejdůležitějšímu tanci své kariéry, přičemž sebevědomí mu rozhodně nechybí. Britský bouřlivák Paddy Pimblett má v plánu nejen zničit Justina Gaethjeho, ale rovnou si brousí zuby na absolutní trůn. „Všichni budou šokovaní, protože si myslím, že ho knokautuji,“ prohlásil odvážně a zároveň poslal jasný vzkaz současnému vládci divize, jehož budoucnost halí mlha nejistoty.

Ať se vzdá titulu! Britská hvězda dává ultimátum neporaženému králi