Sleduj nás

Kvůli jedné prohře jsem ztratil všechno své sebevědomí. Od té doby navštěvuji psychologa, přiznal UFC zápasník

Kvůli jedné prohře jsem ztratil všechno své sebevědomí. Od té doby navštěvuji psychologa, přiznal UFC zápasníkFOTO: UFC

Gilbert Burns sice aktivně pokračuje ve svém bojovém životě, ale v tom soukromém nezažívá zrovna nejlepší časy.

Pokud berete svou práci, kterou navíc hodně milujete, opravdu vážně, pak vás kolikrát až vnitřně zlomí, když v ní nejste úspěšní. Přesně totéž se stalo brazilskému bojovníkovi Gilbertu Burnsovi, který před třemi lety inkasoval tvrdé KO od bývalého šampiona a svého dobrého přítele Kamaru Usmana. Tato prohra utnula jako jeho formu, tak i vítěznou šňůru, a navíc se mu navždy podepsala na duši.

„Už když se blížil náš zápas, začal jsem být čím dál více nervózní. Tohle byla má chvíle, takovou dobu jsem na ni trénoval, nacházel se ve skvělé formě, ale nakonec jsem nic ze svých dovedností nedokázal prodat. Psychicky jsem se složil a musel si najít odbornou pomoc,“ nebál se přiznat bývalý titulový vyzývatel pro stanici ESPN.


„Kamaru Usman je můj dobrý přítel, mám ho rád, trénovali jsme spolu, dokonce jsem nad ním vyhrál několik sparingů, ale zároveň i kvůli němu dnes navštěvuji psychologa. Myslel jsem si, že v zápase vyhraju jako při tréninku, ale bohužel ostrý boj není trénink, kde člověk nemá takovou trému, takže se to celé zamotalo. A když vám zboří sny váš přítel, podepíše se to i na vás,“ vysvětloval.

„Od té prohry nejsem sám sebou. Přišel jsem o svou formu, sebevědomí i naděje. Prakticky vše, pro co jsem tento sport dělal, se v jednom okamžiku zbortilo. Dlouho jsem se hledal, přestal si věřit, přestal jsem být sám sebou, a naopak jsem začal být více a více nervózní. Proto teď navštěvuji psychologa, kterému se mohu se vším svěřit a se kterým se to pokoušíme vyřešit,“ pověděl.


Tady je skutečně vidět, jak člověka srazí na kolena nepovedená práce, do níž vkládá veškeré své úsilí a všechen svůj volný čas. Gilbert Burns se nicméně stále řadí k předním zápasníkům velterové váhy současnosti, a i když to na titul spíše už nevypadá, stále se s ním musí počítat.


Další články