Sleduj nás

KSW Epic: Premiéra Vaška Siváka a také bitva mezi Khalidovem a Adamkem

KSW Epic: Premiéra Vaška Siváka a také bitva mezi Khalidovem a AdamkemFoto: RFA

Největší evropská organizace má v únoru napilno. Minulý týden nám KSW doručilo fantastický turnaj v Liberci a v sobotu doručí monstrózní galavečer v Gliwicích.

KSW se turnajem Epic pouští do velkého dobrodružství. Organizace, která se striktně věnovala MMA, nyní nabídne zápasy v boxu i muaythai souboje zcela bez pravidel. Ve dvou speciálních duelech tak budou k vidění kolena a kopy do ležícího soupeře, včetně šlapání na hlavu. Poslední, kdo podobné libůstky dovolil, byla asijská organizace Pride FC. Uvidíme, jak poměrně brutální techniky přijmou fanoušci, kteří si za posledních dvacet let na takto drsnou podívanou odvykli.

Hlavní událost celého turnaje bude rohovnické klání mezi legendou polské scény Mamedem Khalidovem a Tomaszem Adamkem. Khalidov si chtěl zkusit zápas v boxu a vedení organizace jej natolik miluje, že mu sehnalo adekvátního soupeře a uspořádalo celý galavečer. Souboj na šest kol po třech minutách je vypsán ve váze do devětadevadesáti kilogramů. Adamek je sice bývalým šampionem WBC a IBF, ale je mu již sedmačtyřicet a v důchodu je od roku 2018. Mamed je sice stále aktivní, ale box není jeho disciplína, a tak se dá čekat spíš nudná tečka večera než strhující podívaná.


Mnohem větší zábava bude KSW premiéra Václava Siváka. „Bad Boy“ neumí dělat nezajímavé zápasy a jeho soupeř je vyhlášený tvrďák, který miluje přestřelky. Królik je navíc mnohonásobným šampionem Polska v kickboxu a dokázal stejně jako Vašek ovládnout prestižní WAKO v amatérech i profesionálech. Muaythai pravidla v malých čtyřuncových rukavicích jen umocňují zábavnost tohoto souboje.

Netradiční večer bude mít na svém programu i čtyřkovou pyramidu v polotěžké váze. Semifinále, které se odehraje na dvě pětiminutová kola, nabídne bitvu mezi Rafalem Hatarykem a Marcinem Wójcikem. Na druhé straně pavouka se utká Kleber Silva a Damian Piwowarczyk. Vítězové se pak střetnou o titul šampiona divize do třiadevadesáti kilo. Finále bude hlavním předzápasem a bude zajímavé sledovat, jak si bojovníci poradí s dvěma takto náročnými zápasy během jediného večera.Další články