Sleduj nás

KSW 91, výsledky: Brichtův srdnatý výkon na titul nestačil, soupeři podlehl ve čtvrtém kole. Humburger a Juráček slaví

KSW 91, výsledky: Brichtův srdnatý výkon na titul nestačil, soupeři podlehl ve čtvrtém kole. Humburger a Juráček slavíFoto: KSW

Titul šampiona lehké váhy měl prakticky na dosah ruky, nakonec mu jej ale uzmul moldavský soupeř ve čtvrtém kole.

Už od počátku i šéf KSW hovořil o tom, že nás tuto sobotu v Liberci bude čekat velice atraktivní, ale také pekelně vyrovnaná bitva, jejíž výsledek se může přehoupnout na jednu i druhou stranu. A víceméně byla tato slova pravdivá.

Leo Brichta hořel touhou se před domácími fanoušky předvést a během boje v postoji se blýsknul několika přesnými zásahy, které musel Moldavan Mircea nepochybně cítit. Zareagoval na to proto přenesením boje na zem, kde situaci vždy uklidnil a kde naopak sám mohl přebírat otěže.


První kritická chvíle pro českého bojovníka nastala ve druhém kole, kdy musel odvracet škrcení. V podobně úzkostlivé situaci se ale ocitl i v kole čtvrtém, ve kterém však už recept na únik ze submise nenašel. Před zraky skandující liberecké haly tedy souboj odklepal.

Leo Brichta je tak po Patriku Kinclovi druhým Čechem, který měl příležitost v KSW zabojovat o titul šampiona. Podobně jako jeho královehradecký kolega zůstal jenom stát před mistrovskými branami. Tato prohra pro něho však může být cennou lekcí do budoucna.


Humburger a Juráček nadělovali

Domácími bojovníky obsazený galavečer ovládl Dominik Humburger, který měl v pátek večer potíže s váhou, což také zapříčinilo to, že přišel o 50 % své výplaty. Úsměv na tvář mu ovšem vrátil výkon ze zápasu s Adrianem Dudkem, se kterým se pustil do horké přestřelky, jíž ve druhém kole ovládl technickým knokautem.

Do světel reflektorů se dostal také Matúš Juráček, který měl při debutu v KSW přímo v hale svůj osobní kotel složený výhradně z fanoušků Slavie, jenž ho hnal dopředu. Matúš se za tuto podporu odvděčil maximálním nasazením, tvrdou přestřelkou a výhrou na TKO v prvním kole.

KSW 91, výsledky: 

  • Valeriu Mircea def. Leo Brichta by submission (rear-naked choke), Round 4, 2:40
  • Dominik Humburger def. Adrian Dudek by TKO, Round 2, 2:28
  • Matus Juracek def. Henry Fadipe by KO, Round 1, 4:00
  • Kacper Koziorzebski def. Viktor Cervinsky by unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)
  • Lukasz Charzewski def. Michal Sobiech by unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)
  • Dawid Kasperski def. Vasil Ducar by unanimous decision (30-27, 30-27, 30-27)
  • Josef Stummer def. Adrian Wieliczko by submission (triangle choke), Round 2, 4:20
  • Mariusz Joniak def. Tobiasz Le by TKO, Round 1, 1:05
  • Wiktoria Czyzewska def. Petra Castkova by TKO (body kick), Round 1, 1:56


Další články