Sleduj nás

KSW 83: Monstrózní akce, na které se představí i Leo Brichta

KSW 83: Monstrózní akce, na které se představí i Leo BrichtaFOTO: KSW

Již tuto sobotu se zraky všech fanoušků MMA upřou na Varšavu, kde na Národním stadionu proběhne galavečer KSW 83.

Polská organizace se do šedesátitisícového svatostánku vrátí poprvé od roku 2017, kdy na její turnaj dorazilo téměř osmapadesát tisíc diváků! Nyní se počítá s podobně neskutečným číslem, protože v prodeji zbývá necelých deset tisíc lístků.

Pro české fanoušky je skvělou zprávou, že se na prestižní akci představí domácí zástupce. Leo Brichta se po problémech se smlouvou v OKTAGONu může konečně vrátit k MMA, a tak po něm okamžitě sáhla nejlepší evropská organizace.

KSW mu na premiéru nadělila velmi nebezpečného Macieje Kazieczka, který disponuje bilancí devět výher a dvě porážky. Devětadvacetiletý Polák se téměř celou kariéru pohybuje v KSW, kde se dokázal propracovat až k titulové šanci. V ní ovšem podlehl Marianu Ziolkowskimu, který jej uškrtil ve druhém kole.

Stylově by tento zápas mohl českému bijci sedět. Kazieczko se snaží prosazovat agresivním boxem, ale často v kombinacích propadá dopředu. Leo dokáže skvěle pracovat se vzdáleností, a navíc je komplexnějším bojovníkem, který má mnohem variabilnější projev. Polák se momentálně nachází na sedmé příčce v hodnocení lehké váhy, takže případná výhra může Brichtu výrazně posunout směrem k titulové šanci.

Leo půjde na řadu ve druhém zápase celého turnaje a může si potom vychutnat zbytek našlapaného galavečeru. V hlavním zápase na sebe narazí legenda polské organizace Mamed Khalidov, kterého prověří Brit Scott Askham.

Na akci se bude bojovat hned o tři mistrovské pásy a představí se zde taková esa, jako jsou Salahdine Parnasse, Marian Ziolkowski, Mariusz Pudzianowski nebo Michal Materla. Přímý přenos poběží na televizní stanici Voyo nebo na stránkách KSW prostřednictvím PPV.

Zdroj: KSW


Další články