Sleduj nás

KSW 81 přineslo vítězství českého bojovníka! Slaví také nového šampiona veltrové divize

KSW 81 přineslo vítězství českého bojovníka! Slaví také nového šampiona veltrové divizeFOTO: KSW

Polská organizace KSW dala šanci dalšímu Čechovi, který se jí nekompromisně chopil. Josef Štummer sice nastupoval proti domácímu borci, ale byl to on, kdo od prvních vteřin udával tón zápasu a nakonec si došel pro jasné bodové vítězství.

Hlavním tahákem celé akce byl boj o uvolněný titul ve veltrové váze mezi Adrianem Bartosińskim a Arturem Szczepaniakem.

Pro libereckého vojáka se jednalo o třetí profesionální MMA zápas. Oba předchozí vyhrál, čímž navázal na úspěšnou kariéru mezi amatéry. Jeho soupeř měl za sebou úspěšný profi debut a navíc se dlouhá léta věnoval karate na té nejvyšší úrovni.

Štummer vstupoval do zápasu jako favorit a tuto úlohu dokázal naplnit beze zbytku. Byl přesnější, tvrdší a na konci první pětiminutovky doručil takedown, po kterém na zemi otevřel svého soupeře loktem.

Druhé kolo přineslo pro českého bojovníka nejtěžší chvilku v zápase. Jonatan Kujawa jej tvrdě zasáhl hákem, po kterém Štummer skončil na podlaze klece. Na zemi ale dokázal odolat salvě úderů a boj pokračoval zpátky v postoji. Ke konci kola Josef zabral soupeři záda a až do přestávky výhodnou pozici neopustil.

Třetí pětiminutovka ukázala znatelně lepší fyzickou připravenost českého bojovníka. Kujawa viditelně zpomalil a stal se snadným terčem přesných úderů. Pepa své vítězství potvrdil přenesením boje na zem, kde poslední dvě minuty soupeře v klidu kontroloval. Jednohlasný výsledek 30-27 nikoho nepřekvapil a potvrdil, že Štummera může čekat v Polsku zajímavá budoucnost.

Hlavní předzápas nabídl střet dvou excelentních kickboxerů, kteří se rozhodli pro přechod k MMA. Domácí Tomasz Sarara si ukradl první kolo pro sebe, to hlavně díky tvrdým lowkickům. Ty se znatelně projevily na pohybu holandské legendy Errola Zimmermana. Ve druhém kole došlo překvapivě i na grapplingové výměny. Sarara byl v jednu chvíli blízko k vítězství, ale nasazený arm-triangl nedotáhl a poté totálně odešel. Zkušený Zimmerman toho využil a následně jej ukončil TKO.

Bitva o uvolněný trůn veltrové váhy měla překvapivě rychlý průběh. Bartosiński lépe zvládl klinč na pletivu a po promáchnutí soupeře jej poslal levým hákem k zemi. Tam přidal jeden nic neřešící úder a mohl jít slavit zisk cenného opasku.


Další články

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu

Dvě těžké váhy evropského MMA v sobě. Oktagon a KSW se momentálně přetahují o nadvládu nad starým kontinentem. Přestupy mezi organizacemi tak budou mít stále třaskavější nádech a očividně půjde i o ty největší hvězdy.

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu