Sleduj nás

Královna MMA uvedla důvod, proč už se nikdy nevrátí. Kapitola s Penou zůstane neuzavřena

Královna MMA uvedla důvod, proč už se nikdy nevrátí. Kapitola s Penou zůstane neuzavřenaFoto: UFC

Amanda Nunes pověsila letos v červnu rukavice na hřebík, kde údajně zůstanou viset už navždy. 

Doposud sice ještě fanoušci živili nějaké naděje, ale po posledním Amandině prohlášení jim je konec. Důvody, jak bývalá šampionka bantamové či pérové váhy uvedla, jsou více zdravotního, jak psychického rázu.

Srdce by chtělo, ale tělo už nemůže

„Rozhodla jsem se odejít na vrcholu, nebylo již déle co natahovat,“ řekla brazilská lvice, která v UFC zaznamenala šestnáct výher a dvě porážky. Jednu z nich s Juliannou Penou, kterou v odvetě odčinila. Lidé se proto začali ptát, jestli nebude ještě trilogie. Odpověď je nyní už jistá.


„Nebude žádná trilogie, nebude dokonce ani žádný zápas. Mé tělo to už nezvládá, kompletně mi začínají odcházet nohy a kdybych se v této hře zdržela déle, mohla bych toho litovat,“ prozradila bývalá vládkyně světového MMA.

„Mé nohy mají za ta léta poškozené nervy, tudíž pro mě byl v poslední době jakýkoliv trénink o to těžší. Potřebuju konečně vypnout. Netýká se to jen mých nohou, ale v podstatě všech kloubů. Upřímně se na ten odpočinek těším. Moje tělo ho vážně potřebuje,“ vyjádřila se Nunes.


Mimo neuzavřené trilogie s Juliannou Penou je největší škoda, že jsme se nikdy nedočkali odvety s Cris Cyborg, která byla až do prohry s Nunes považována za nejlepší MMA bojovnici planety. Od roku 2005 neprohrála v jiném zápase než v tom s Nunes. Bohužel pro její odkaz, zrovna tento neúspěch byl klíčový.

Zrušení pérové váhy UFC?

Protože atraktivita pérové váhy stála právě na Amandě, tak bychom se nemohli divit, kdyby Dana White v nějaké dohledné době tuto hmotnostní divizi zrušil. Několikrát v minulosti o tom mluvil, jen se k tomu neodhodlal. O ten hlavní důvod, proč tuto kategorii držel naživu, nyní přišel.

Zdroj: Sports IllustratedDalší články