Sleduj nás

Krádež po francouzsku! Pavla Kladivová si veze ze země galského kohouta opravdu kuriózní porážku

Krádež po francouzsku! Pavla Kladivová si veze ze země galského kohouta opravdu kuriózní porážkuFoto: HEXAGONE MMA

Parafráze na název kultovního filmu je bohužel více než pravdivá. Česká bojovnice absolvovala zcela zbytečně cestu přes půlku Evropy. Na jejím konci totiž čekal zářez, za který by se nestyděl ani Ivan Horník.

Turnaj Hexagon 13 se mohl pyšnit českým zastoupením. Válečnice Pavla Kladivová vyrazila ukázat svoje mistrovství do země MMA prakticky nepolíbené a podle toho vypadala i kvalita místních sudích. Neporažená bojovnice se v poslední době potýkala s nedostatkem soupeřek, a tak byla za možnost zápasit v Hexagonu vděčná. Bohužel, situace, která nastala již v prvním kole, zápas hrubě ovlivnila.

Pavla se po přechodu na zem dostala do velmi výhodné pozice. Francouzka byla natlačena na klec a na zádech. Navíc si počínala tak nešikovně, že její ruka zůstala zaklíněna mezi nohama Kladivové, která tak měla volné pole působnosti pro údery nebo přípravu submise. Na té také začala pracovat, ale kimuru se jí nepodařilo dotáhnout, protože souboj nesmyslně přerušil rozhodčí. Sudí obě zápasnice vrátil do postoje, čímž Kladivovou obrovsky znevýhodnil. Pavla přišla o téměř vítěznou pozici a zápas nakonec prohrála na body.


Moderní pravidla MMA na tyto situace vyloženě upozorňují a sebrat jednomu z bojovníků takto vydřenou pozici, to je absolutní tabu. V době, kdy již každý amatér umí bránit a betonovat, je získání výhody na zemi obrovsky náročné a stojí obrovské množství sil. Pavla se tak musela nesmyslně rozloučit s krucifixem, který mohl vést k hladkému vítězství.

„Hanba! Co to má být za pravidla. Myslela jsem si, že to je MMA zápas. Krucifix je super dominantní pozice, ve které jsem pracovala na kimuře. Tohle není fér. Nemám problém s prohrou, když je soupeřka lepší. Tak to prostě chodí, ale nesnáším nespravedlnost. Jak to může rozhodčí stopnout uprostřed nasazování submise? Už před soubojem se stalo hodně divných věcí, jsem z téhle organizace zklamaná a budu podávat protest,“ postěžovala si oprávněně rozčertěná Kladivová na sociálních sítích.Další články