Sleduj nás

KO výhry slaví Ducár, Balog i Denisa Procházka!

KO výhry slaví Ducár, Balog i Denisa Procházka!

Parádní víkend zažil český profesionální box a tuzemská scéna MMA. Znojemský Vasil Ducár (7-0-1, 6 KO) se ve Francii stal Mezinárodním šampionem WBF v křížové váze, když v desátém kole knockoutoval domácí Samuela Kadjeho (12-1, 10 KO).

Přerovský Jan Balog (12-44-1, 7 KO) ukončil ve druhém kole v londýnském Yorku domácího Davise Pagana (8-2, 1 KO) a „Samuraj“ Jiří Procházka (22-3-1) v japonské MMA sérii Rizin FF v prvním dějství uspal Američana Jaka Heuna (11-8).

Jistě, z triumfem pětadvacetiletého Procházky se tak trochu počítalo, v japonském Rizinu se již nyní veze na šestizápasové vítězné vlně, navíc pět z těchto triumfů zaznamenal před závěrečným gongem. Přesto Heun rozhodně nebyl snadný oříšek k rozlousknutí a v polotěžké váze navíc může rozhodnout jeden úder.

Ostatně to potvrdil ve francouzském Lille stejně těžký, osmadvacetiletý Ducár (polotěžká váha v MMA odpovídá boxerské křížové), který v závěru desátého kola jedním úderem zvrátil na svoji stranu vyrovnaný, leč v tu chvíli prohraný střet s domácím neporaženým talentem Kadjem.

Parádní český víkend pak završil na slavné londýnské adrese v York Hall už šestatřicetiletý Jan Balog. Ten čekal na vítězství více jak rok a půl, na zahraniční půdě dokonce přes pět let, proti sedmadvacetiletému Davisi Paganovi si ale vše vynahradil.Další články