Sleduj nás

Klenot českého boxu v Anglii neobstál! Vasil Ducár prohrál na body s domácím Clarkem. Chvála se ale na českého borce hrne ze všech stran

Klenot českého boxu v Anglii neobstál! Vasil Ducár prohrál na body s domácím Clarkem. Chvála se ale na českého borce hrne ze všech stranFOTO: TOP RANK

Český boxer a hvězda stáje Patron Boxing Vasil Ducár na senzační vítězství v londýnském Wembley nedosáhl, když po desetikolové bitvě prohrál 0-3 na body (2x 91-99 a 92-98) s domácím Cheavonem Clarkem.

„Byl opravdu tvrdý, skvělý soupeř,“ pochválil svého protivníka v pozápasovém rozhovoru nový držitel pásu IBF International v křížové váze.

Měsíc v ostré přípravě. Kemp v Chorvatsku. Třiatřicetiletý Vasil Ducár opět udělal maximum pro to, aby skvěle reprezentoval Česko na mezinárodní boxerské scéně.


A lídr plzeňské formace Patron Boxing dal Cheavonu Clarkovi, medailistovi z mistrovství Evropy z amatérského ringu, a hlavně olympionikovi z Tokia to, co všichni očekávali.

„Bude to pro Cheavona první ostrý test mezi profíky. Vasil je zkušený, dal skvělý zápas mistru světa Billam-Smithovi i Jordanovi Thompsonovi,“ vyprávěl před duelem Tony Bellew, bývalý král křížové váhy a nyní expert DAZN Boxing.


„Byla to pro Cheavona nejtěžší zkouška dosavadní kariéry. Vasil je nesmírně zkušený, je to bojovník, který předvádí kvalitní výkony,“ přidal už po zápase promotér pořádající stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn. Kousek od něj sedící 32letý rodák z jamajského Montego Bay se už mohl usmívat s pásem s mezinárodním pásem IBF kolem ramen.

A on se vlastně usmíval celý večer. Před duelem v šatně. I během něj. Byť minimálně v sedmém a osmém kole mu na rtech na chvíli zamrznul.

Ducár po vlažnějším vstupu do duelu, kdy chtěl s týmem nechat ne tak zkušeného soupeře vybláznit, od poloviny z deseti vypsaných kol stupňoval tempo a Clarke pochopil, že konečně narazil na nepříjemného, odhodlaného protivníka, který navíc disponuje i dostatečnými boxerskými kvalitami.


Ovšem na více než znepříjemnění cesty za vysněnou metou, to nestačilo. Clarke mohl po duelu zaslouženě slavit desetikolový triumf a posun mezi širší špičku křížové váhy. „Patří mezi elitu. Ale nechceme na něj spěchat, byl to jeho sedmý profesionální zápas. Jeho výkon, a hlavně amatérský rekord ale mluví za vše,“ dodal ke svému novému klenotu spokojený Hearn.

„Byl to náročný zápas pro mě a snad pohledný pro fanoušky. Těžko se mi to hodnotí, soupeř prokázal své kvality,“ okomentoval prohru ještě ze šatny Ducár pro top-fight.cz.

„První polovina patřila Cheavonovi, který se skvěle pohyboval a velmi dobře trefoval zadní cross. Druhá polovina ale už byla spíše myslím Vasilova, který předním jabem zastavoval jeho útoky a byl pro Clarka více než důstojným soupeřem. Bohužel jsme prohráli,“ přidal jeho trenéra Michal „Mikeš“ Vančura.

Oba se i s dalším trenérem Karlem Kaiserem vrátí v neděli zpět do Česka a všichni nebudou chybět v pátek 13. října na galavečeru Patron Boxing v Plzni pod názvem The Ring 8, na kterém si to Vladimír Řezníček a Adam Kolařík rozdají o Ducárem uvolněný pás domácího šampiona v křížové váze.Další články