Sleduj nás

Khamzat Chimaev: Ve velterové váze UFC se mě všichni báli, proto se považuji za jejího šampiona

Khamzat Chimaev: Ve velterové váze UFC se mě všichni báli, proto se považuji za jejího šampionaFOTO: UFC

Na oko to možná vypadalo, že byl Khamzat z velterové váhy vypuzen, ale ve skutečnosti se prý stal jejím šampionem.

Chimaev byl nedílnou součástí velterové váhy, ve které chtěl získat titul, jenž měl v držení nejprve Kamaru Usman a následně Leon Edwards. Aby si zasloužil mistrovskou příležitost, vyzýval divizního soka Colbyho Covingtona, který s ním však zápas odmítl. A jelikož se nejednalo o první odmítnutí, pochopil Khamzat následující.

„Než jsem z velterové váhy odešel, Dana White si moc přál, abych se v dalším zápase střetl s Colbym Covingtonem. Stejně tak jsem si to přál já, ale nevyšlo to. On se moc bál. Věděl, že proti mně nemá žádnou šanci, a chtěl se vyhnout tomu veřejnému trapasu. Nejsem si však jistý, zdali se tomu trapasu vážně vyhnul, protože ho teď všichni mají za zbabělce,“ poznamenával Chimaev pro Red Corner MMA.


„V každém případě se díky tomu nyní považuji jako vítěz. Colby se sice nevzdal boji, ale vzdal se verbálně, a i to se počítá. Úplně stejně se mi potom vzdal i Leon Edwards a další. Myslel jsem si, že šampion je jediný člověk, který nemůže utíkat, ale pletl jsem se. Edwards se mi zbaběle vyhnul, a proto jsem se přesunul do střední váhy. V té velterové jsem byl verbálně všemi uznán šampionem,“ vysvětlil dle své úvahy.

Hlad po titulech (těch hmatatelných) ale Khamzata neopustil. Nyní chce ovládnout střední a polotěžkou váhu a pak se možná do veltru v budoucnosti vrátí. Ještě předtím však musí dořešit zraněnou ruku.


„Musím podstoupit operaci, po které budu pár týdnů mimo hru. Rekonvalescence potrvá přibližně do března a potom to budu trhat!“ slíbil Chimaev, který se nedávno vzdal švédského občanství a emigroval do Spojených arabských emirátů. Na otázku, proč tak učinil, zkráceně odpověděl: „Prostě se mi chtělo.“ Patrně tedy půjde o nějaké interní důvody.


Další články