Sleduj nás

Khamzat Chimaev: Ukončím Usmanovi kariéru! Pak už budu muset jít o titul

Khamzat Chimaev: Ukončím Usmanovi kariéru! Pak už budu muset jít o titulFOTO: UFC

Tohle je zápas, o který stojí každý. Bývalý šampion veltrové divize Kamaru Usman je odhodlaný zkrotit čečenského Vlka Khamzata Chimaeva.

Stále neporažený bijec naopak vyhrožuje nigerijské noční můře tím nejhorším osudem a plánuje vyšplhat po zádech Afričana až k titulové šanci. Vedení UFC tedy zbývá jediné. Dát střetu dvou fenomenálních bojovníků oficiální punc a splnit finanční podmínky, které požadují.

„UFC mi řeklo, že budu bojovat v Abú Dhabí. Takže tady na to čekám. Už jsem tu připravený, protože žiju v Dubaji. Mám za sebou dobrou přípravu a jsem ve formě. Byl jsem na kempu v Thajsku a potom ve Švédsku. Teď už čekám jen na soupeře a smlouvu,“ popsal momentální stav Khamzat ve svém vlogu.


I když se očekávalo, že se Vlk po problémech s hubnutím přesune natrvalo do střední váhy, opak je pravdou. Čečenec je stále rozhodnutý bojovat minimálně ve dvou divizích a ve veltru má již vybudovanou solidní pozici. Nyní se očividně zaměřil na Kamaru Usmana, který po dvou prohrách v řadě potřebuje velké vítězství k návratu na výsluní.

„Usmanovi ukončím kariéru. On chce peníze a ví, kde jsou. Všichni to vědí. Budu s ním bojovat v Abú Dhabí a ukončím ho. Potom budu muset dostat boj o titul. Už nebudou žádné money fighty, ale jenom já,“ rozohnil se Chimaev, který se stále považuje za největšího titulového kandidáta ve veltrové i střední váze.


„Israel svojí divizi úplně vyčistil. Zeptejte se fanoušků, s kým by ho chtěli vidět bojovat. Jsem pro něj ten nejhorší možný soupeř a všichni vědí, že bych mu titul snadno vzal. Proto ho chrání. Stálo je hodně času ho vybudovat, a tak nechtějí, abych ho ukončil bez jediného inkasovaného úderu,“ naznačil Khamzat, že za jeho ignorováním v titulových zápasech stojí politika UFC.

Zdroj: Khamzat Chimaev – YouTube


Další články