Sleduj nás

Khabibův trenér soucítí s Fergusonem, ačkoliv za prohru s Gaethjem si prý může sám…

Khabibův trenér soucítí s Fergusonem, ačkoliv za prohru s Gaethjem si prý může sám…

Khabibův trenér Javier Mendez se rozhodl rozebrat, proč nyní jeho svěřenec bude bojovat s Justinem Gaethjem a nikoliv s Tonym Fergusonem, jak bylo původně v plánu.

Ihned poté, co Khabib v době virové pandemie zůstal uvězněný v Rusku, sáhlo UFC po náhradní možnosti, podle které se pověstný „El Cucuy“ v rámci bitvy o titul dočasného šampiona lehké váhy utkal s arizonským bouřlivákem Justinem Gaethjem.

Ferguson vůbec poprvé po dlouhé době nebyl sám sebou. Ačkoliv ukázal, že má pevnou vůli i železnou bradu, prakticky každý jeho úder byl čitelný. Jeho soupeř toho využil a nakonec si poměrně hravě došel pro výhru na TKO v pátém kole.


Khabib Nurmagomedov je stále neporažený zápasník

„Abych byl upřímný, Tony si za tuhle prohru může sám,“ dostával se ke slovu Khabibův kouč Javier Mendez. „Největší problém vidím v tom, že během tak krátké chvilky dvakrát shazoval. To je prostě věc, kterou v tomto bodě a na této úrovni nemůžete dělat,“ pravil.


„Tony je válečník, o tom vůbec nepochybuji, ale z té vítězné perspektivy to od něho vůbec nebyl chytrý tah. Nemluvě o tom, že kromě zbytečného shazování musel být strašně přetrénovaný,“ dodával Mendez.

A shodou okolností sám Ferguson přiznal chvíli po zápase naprosto totéž. Šest měsíců se připravoval na Khabiba, ale nakonec mu byl změněn soupeř, který disponoval naprosto odlišným bojovým stylem.


Další články