Sleduj nás

Khabibův trenér odhalil, s jakými čtyřmi soupeři by měl jeho svěřenec největší potíže

Khabibův trenér odhalil, s jakými čtyřmi soupeři by měl jeho svěřenec největší potíže

Nikdo z nás není nepřemožitelný, podobně i tak se může stát, že se jednou na Khabiba Nurmagomedova nebo Jona Jonese najde soupeř. Kdo jím však bude? Trenér ruského Orla v případě svého svěřence prozradil svůj tip.

„Mluvit o soupeřích není jen tak, každý má svou kvalitu a každý vás může překvapit něčím jiným. Pokud se však podívám na současnou situaci v UFC jako takovou, pak tu jsou čtyři jména, která by mohla Khabibovi zatopit,“ pravil Javier Mendez, jehož slova zazněla v interview pro SportsDaily.ru.

„Povím vám tedy svůj názor. Všechny protivníky uvedu od toho ‚nejméně‘ nebezpečného až po tu největší hrozbu,“ pokračoval Mendez.

„Nejslabší z těch čtyř reálných cílů, s jakými by se Khabib mohl potkat, je Max Holloway. Nechci nijak znevážit jeho kvality coby jako šampiona pérové váhy, který má solidní základ v boxu, ale chybí mu síla. Nemůžete dát Khabiba, pokud ho nemáte jak uspat,“ vysvětloval kouč ruského šampiona.


„Druhý v pořadí je Dustin Poirier. Jeho úderům nechybí razance, vytrvalost nemá vůbec špatnou a navíc tu mluvíme o univerzálním soupeři. Svým způsobem má dobrý základ ve všech aspektech boje,“ odhaloval výhody zápasníka, s nímž by se měl Nurmagomedov utkat 7. září na UFC 242.

„Třetím v řadě je Tony Ferguson. Aktuálně drží rekord jedenácti výher v řadě, umí dobře vyvíjet tlak na své protivníky a jeho lokty umí být velmi, ale opravdu velmi nebezpečné,“ řekl ve stručnosti Mendez na adresu druhé největší hrozby, jaká by Khabiba mohla potkat.


„A mám-li být upřímný, na pozici číslo jedna nemůžu zařadit nikoho jiného než Conora McGregora. Jeho kvality mu prostě nemůžete upřít. Pokud by Khabiba dokázal udržet co nejdéle v postoji, má dost velkou šanci uspět. Jeho box je naprosto skvělý,“ uzavíral kouč ruského Orla.

Je jen otázkou, zdali by se tato slova dala přenést ve skutečnost. Conor měl možnost se do oktagonu vrátit, svou šanci však vícekrát za sebou odmítl. Kdyby hořel touhou se s doposud neporaženým šampionem utkat, mohl by zapracovat na své takedown defense, aby si Khabiba udržel co nejdéle v postoji. Pak bychom se možná mohli dočkat nějakého překvapení. Problém ovšem je, že se doposud nikomu nedařilo čelit Orlovým náletům. Každý jeho soupeř se ocitl na zemi. Můžeme tedy jen spekulovat, jak by to vypadalo, kdybychom se té odvety dočkali.


Další články