Sleduj nás

Khabib vs. Conor? Počítám s tím, že se diváci v roce 2019 dočkají odvety, potvrdil Dana White

Khabib vs. Conor? Počítám s tím, že se diváci v roce 2019 dočkají odvety, potvrdil Dana White

Rok 2019 nám sotva začal, ale již teď vyslal šéf UFC do světa zprávu, která potěší všechny milovníky vrcholného bojového sportu. Khabib Nurmagomedov a Conor McGregor by se měli dočkat své odvety.​

Khabib Nurmagomedov 6. října úspěšně obhájil svůj pás

Khabib Nurmagomedov 6. října úspěšně obhájil svůj pás v divizi lehké váhy, kde ve čtvrtém kole po jasné dominanci donutil svého soupeře odklepat. Ačkoliv se již tehdy hovořilo o tom, že odveta v rámci férovosti nepřipadá v úvahu, neboť ty bývají udělovány buďto až po nějakém čase, nebo po vyrovnaném výkonu, tak v případě milovníků publika, kteří přinesou nový rekordní počet zhlédnutí, to tak zcela neplatí.


Dana White se představil v rozhovoru pro TMZ Sports, kde nám k tomu řekl svůj úhel pohledu na věc. „Myslím si, že si to spousta lidí přeje. Každý chce vidět Khabiba s Conorem v kleci a já nevidím důvod, proč jim je zase nedat,“ prozradil své plány nadšený šéf UFC, který se prakticky ještě nedávno bál, že bude potřeba zvýšit ostražitost s ohledem na to, co se stalo po UFC 229, kde ruský Orel skočil do publika a rozpoutal celou řadu událostí, jejichž závěr neznáme dodnes.


Vše bude tedy záležet až na Nevadské komisi, která určí oběma borcům délku trestu. Khabib by měl být podle všeho suspendován na jeden rok od doby prohřešku (neoficiální prohlášení), kdežto Conor by mohl nastoupit o něco dříve. „Musíme počkat do 29. ledna, v ten den by mělo být konečně rozhodnuto. Vše bude záležet na délce trestu, ale osobně si myslím, že se odvety Khabiba s Conorem v roce 2019 ještě dočkáme,“ potvrdil White.

A jaké se nám tedy nabízí scénáře? Kdyby náhodou varianta čísla A byla správná, Khabib by se ze svého trestu měl vrátit přesně do roka a do dne na začátku října. Do té doby by se Conor mohl vypořádat aspoň s jedním protivníkem, aby vyšplhal po žebříčku zpátky nahoru. V případě pay-per-views ovšem ani nelze vyloučit, že by se oba dva zápasníci utkali i bez nějakého souboje navíc. Jak jsme naznačili již v minulých článcích, kde jsme citovali slova jiných hvězdných fighterů přímo z UFC, pro organizaci je důležitější sledovanost než nějaký žebříček…


Další články