Sleduj nás

Khabib se začal připravovat s bývalým tréninkovým parťákem Conora. Jaký je jeho názor na oba zápasníky?

Khabib se začal připravovat s bývalým tréninkovým parťákem Conora. Jaký je jeho názor na oba zápasníky?

Když McGregor sdílel se svými příznivci na sociálních sítích video, v němž ukazoval, jak se snaží zdokonalit v mnoha aspektech hry, zejména pak v souboji na zemi, jeho ruský protějšek se po chvíli pochlubil posilou, která jej může připravit na nejočekávanější zápas současného UFC.

Myles Price je tím mužem, jenž hlavně v začátcích své kariéry strávil hodně času po boku Conora, a to ani ne tak jako jeho přítel do pohody, nýbrž jako „fackovací panák“. Oba dva borci se spolu utkali v několika cvičných soubojích, že se (alespoň dle slov Price) měli až dost.

„Budu k vám zcela upřímný, nikdy jsme si Conorem zrovna nepadli do oka. V době, když se pokoušel o svůj titul v lehké váze, jsme se během sparringu často střetávali, až mi přišlo, že ani nemá jiného parťáka,“ uvádí Myles.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Rozumím tomu, o co se snažíme. I tady v AKA (American Kickboxing Academy) atmosféra občas vře, ale na konci dne si vždy podáme ruce a bavíme se, kde bychom se mohli zlepšit a na jaké části je důležité se příště zaměřit,“ vysvětluje.


„S Conorem to bylo jiné. Ve své podstatě je to narcista, pro něhož jste jenom další překážka na cestě. Rozhodně to není ten pohodový týpek, s kterým byste v tělocvičně mohli pokecat. A co hůř, pokud mu jednou začnete zatápět, po chvíli vás nebude ani brát jako přítele,“ vypráví o své zkušenosti. A jaký je tedy podle něho rozdíl mezi Conorem a Khabibem, s nímž trénuje nyní?

„S Khabibem je to jako chodit v propoceném oblečení celý den. Jakmile náš trénink začne, tak se maká od začátku až do konce. Žádná přestávka, žádné polevení, nic. On jde prostě neustále proti vám,“ říká.

„Je to úplně stejné, jako když lidé v televizi podrobně analyzují jeho zápasy. Samotného mě zajímalo, jaké to bude, a je to přesně takové, jako v jeho skutečných soubojích. Ten tlak je ustavičný, je chytrý, je energický a navíc se neustále stupňuje,“ mluví o přednostech doposud neporaženého šampiona.


Price také neopomenul zdůraznit, že Khabibovy údery, jež byly některými zápasníky kritizovány, by mohly samotného Conora překvapit. „Jeho technika boje ve stoje prošla neuvěřitelným zlepšením. Ve svých rukávech má finty, o nichž ani sám Conor neví, a věřím, že je při UFC 229 (6. října) také ukáže. To je vše, co vám mohu prozradit,“ doplnil.


Další články