Sleduj nás

Khabib, nebo McGregor? Gaethje uvedl, koho považuje za těžšího soupeře. Bojovat ale prý chce s oběma

Khabib, nebo McGregor? Gaethje uvedl, koho považuje za těžšího soupeře. Bojovat ale prý chce s oběma

Justin „The Hightlight“ Gaethje (22-2) promluvil o své budoucnosti, v níž by se měl za normálních okolností nyní utkat s doposud neporaženým ruským Orlem Khabibem Nurmagomedovem (28-0).

Justin nikdy nebyl troškař a vždy mířil za těmi nejvyššími cíli. „Jsem tu, abych se stal legendou,“ říkal od samotného počátku, ale teprve až prohry s Eddiem Alvarezem a Dustinem Poirierem prý odhalily jeho slabiny. „Musel jsem prohrát, abych se změnil. Nemůžete spravovat něco, co není rozbité. Teď už rozumím všemu, co jsem dělal špatně. Chodil jsem do soubojů příliš po hlavě a ještě jsem si to užíval. Něco takového si na té nejvyšší úrovni nemůžu dovolit,“ vysvětloval.

Justin Gaethje slaví vítězství

A nyní je jedenatřicetiletý rodák z Arizony prý už plně poučený, což prokazuje na své vítězné šňůře. Nejprve setnul hlavu Jamesovi Vickovi, po něm Edsonovi Barbozovi, pak Donaldovi Cerronemu a vše pečetil dominantní výhrou nad Tonym Fergusonem.

„Je to jenom vyústění těžké práce. Mám trenéra světové kvality a makám na sobě již od čtyř let. Teď ale pro mě má smysl jenom jediný zápas,“ pronesl Gaethje a ukazoval přitom prstem na Khabiba Nurmagomedova. „To on je nejlepší zápasník světa a to je také jediná výzva, které teď hodlám čelit. Jsem velmi šťastný, že mohu reprezentovat Spojené státy americké proti tomu nejlepšímu Dagestánci… Nebo Rusovi,“ pravil odhodlaně.


Na Conora McGregora prý ale také úplně nezanevřel. Nejprve se však chce stát regulérním šampionem divize lehké váhy. „Nejdříve mě čeká Khabib. To je zápas, který chci. Žádné peníze mě nepřesvědčí, aby tomu bylo jinak. Nejdřív chci tu největší možnou výzvu a teprve potom se vydám do Irska a udělám to, co je třeba,“ uzavřel Gaethje.

O souboji Khabiba s Justinem mluvil i šéf UFC Dana White. Podle něj by se vše mohlo uskutečnit ještě v průběhu léta a nikoliv až na podzim. Vyjednávat ovšem nezačne dříve, než dokud nedostane od Orla pokyn, že se vrátil zpátky do přípravy, což bude až po skončení ramadánu (23. května).


Justin Gaethje řekl, že Conor McGregor není překážkou


Další články