Sleduj nás

Khabib mluví o zápasu Conor McGregor vs. Justin Gaethje a tipuje vítěze

Khabib mluví o zápasu Conor McGregor vs. Justin Gaethje a tipuje vítěze
Ačkoliv stále není nic domluveno, současný šampion lehké váhy UFC věří, že jediná šance, jak si Conor McGregor (22-4) může zasloužit další bitvu o titul, je tím, že přemůže někoho kompetentního v jeho divizi.

A jedním z takových zvučných borců je například Justin Gaethje (21-2). Jedenatřicetiletý knokautový umělec, který už delší dobu volá po zápase. Momentálně však nemá s kým. Prakticky všichni okolo něho v žebříčku (kromě McGregora) jsou zabráni.

Dáme-li si dvě a dvě dohromady, největší logiku nám tedy nabízí bitva Conor McGregor vs. Justin Gaethje o post příštího titulového vyzyvatele. Nemůžeme s jistotou říct, že k ní Dana White přistoupí, protože tuto možnost již v minulosti zamítl, ale můžeme s určitostí přiznat, že to opravdu dává největší možný smysl.


A jak by tento boj viděl Khabib? „Tohle je pro mě velká otázka,“ sdělil ruský Orel pro server MMA Junkie. „Chtěl bych výhru Justina Gaethjeho, ale myslím si, že by to bylo 50/50. A myslím si, že podobně to vidí i ostatní, protože by šlo o fight v postoji a v něm jsou oba dva dobří. Proto 50/50,“ vysvětloval.

NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!


„Justin Gaethje je jedním z nejlepších zápasníků lehké váhy,“ přidával doposud neomylný šampion. „Každý, kdo sedí na špičce žebříčku, umí být nebezpečný. Každý totiž věří, že se může jednoho dne stát šampionem. Pokud by tomu nevěřil, tak nač by trénoval? Nač by bojoval? A proto respektuji způsob, jakým Justin přemýšlí, neboť chce ukázat své dovednosti,“ doplnil.

Khabib Nurmagomedov (28-0) má před sebou zřejmě poslední dva MMA zápasy kariéry. První zastávka ho čeká na UFC 249, kde se utká s Tonym Fergusonem (25-3), a pokud ho porazí, tak bude vyhlížet další povinnosti šampiona, které ho zavedou k odvetě s Conorem McGregorem, který má Danou Whitem přislíbený boj o pás. Na svou příležitost by však musel čekat až do podzimu, možná i do zimy, a právě proto je opět výhodnější uspořádat nejprve eliminační bitvu s Justinem Gaethjem… Dočkáme se jí však?

Další články