Sleduj nás

Kdyby mi někdo nabídl zápas s Vémolou, přijmu ho, řekl Pešta. Ví však, že soupeř z něho měl vždy strach

Kdyby mi někdo nabídl zápas s Vémolou, přijmu ho, řekl Pešta. Ví však, že soupeř z něho měl vždy strachFOTO: OKTAGON MMA

Pokud by mu štěstí přálo, také Viktor Pešta by si velice rád uloupl kousek z toho slavného olomouckého koláče, než mu vyprší datum spotřeby.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

O duelu mezi Peštou a Vémolou se spekulovalo ještě v době, co se oba bojovníci nacházeli v OKTAGONu. Možná si ale i vy vzpomínáte, že mu osud nešel naproti. Viktor byl podle Karlose nezajímavým soupeřem, který mu nestál ani za pozornost. Proto mu dal za úkol získat mistrovský opasek, aby jeho zájem vůbec vzbudil.

Viktor se po odstupu času v OKTAGONu vážně stal šampionem, ale nějaké bitvy s Terminátorem se stejně nedočkal. Po tolika marných pokusech to nakonec vzdal a sám se vydal vzkřísit svoji kariéru do zámoří. Zprvu to byla americká PFL, nyní polská KSW. Odsud to už na nějaký zápas s Vémolou nevypadá, ale kdo ví, naděje přeci jen umírá poslední, i když je v této chvíli vážně mizivá.


„Je velkou otázkou, jestli ten zápas s Karlosem Vémolou vůbec někdy reálnej byl. Já jsem si naivně myslel, že by mohl být reálnej, ale domnívám se, že mi Karel dal úplně jasně najevo, že se mi bojí čelit. No a teď na něj asi už jen tak nedojde, protože oznámil důchod,“ rozpovídal se Pešta v posledním díle KO Magazínu.

„Kdyby mi ten zápas někdo nabídl, tak bych do toho samozřejmě šel, protože bych si přál Karla zbít, ale zároveň by to bylo dobré i z té sportovní stránky, protože tu Karel má nějakou reputaci a nějaké jméno. Proto mě mrzí, že jsme se nepotkali, ale bohužel ho nutit do boje nemůžu,“ říkal Pešta, který je momentálně upsán polskému MMA gigantovi. To však ale nutně není překážka.


„Jsem teď aktuálně zápasníkem KSW, nicméně by mě nechali bojovat i jinde, pokud by to nebylo v Polsku. Takže kdyby o ten souboj OKTAGON stál, klidně bych do toho šel. Pokud by mě v OKTAGONu už nechtěli a Karel by to rád podstoupil v KSW, pak věřím, že by mu taky vyhověli,“ uvedl příbramský bojovník.

Viktor Pešta tak trefně vypíchl „Pokud by mě v OKTAGONu chtěli“. Je totiž známo, že s promotérem Ondřejem Novotným má jisté spory, kvůli nimž ho vrchní šéf žlutočerné korábky ve své organizaci již nechce. Svůj výrok patrně minimálně v dohledné době měnit nebude.  


Další články