Sleduj nás

Kdo je silnější: Íránský Hulk, nebo Jaroslav Kotlár? Názory Bendy s Grznárem

Kdo je silnější: Íránský Hulk, nebo Jaroslav Kotlár? Názory Bendy s GrznáremFOTO: Getty Images

Protože Jaroslav Kotlár na bench v pohodě zvedá 220 kilo, napadlo vás, kolik zvedá Íránský Hulk svojí nadlidskou silou?

Jaroslav Kotlár se pochlubil, že na bench zvedl 220 kilogramů, což se mu povedlo dokonce třikrát. Bezpochyby se tak řadí mezi nejsilnější lidi Česka.

Podobně nadpřirozenou silou se chlubí i Sajad Gharibi alias Íránský Hulk. Než se z něho stal „profesionální“ zápasník, tak se věnoval kulturistice a svou zemi reprezentoval v několika kulturistických soutěžích.


Díky tomu se dají dobře dohledat některé jeho osobní rekordy. Jak je na tom v porovnání právě s Jardou Kotlárem?

Íránský Hulk tahá za kratší provaz

Zaměříme-li se konkrétně na benchpress, ze serveru Fitness & Power například zjistíme, že Hulk zvedl 386 liber, tedy 175 kilogramů. Vezmeme-li v potaz, že se o jeho mohutné stavbě těla dodnes pochybuje, patrně se jedná o uvěřitelnou hodnotu.


Jarda Kotlár uvedl, že v době stanovení svého osobního rekordu, který třikrát zopakoval, vážil 155 kilogramů. Sajad Gharibi dříve vážil 177 kilo, dnes má o čtyřicet méně. Je nutné podotknout, že hodnota 177 kg byla a možná stále někde je uváděna na internetu, není však ověřená.

Jediná skutečná ověřená hodnota byla zaznamenána při Gharibiho boxerském debutu, zde navážil 138,5 kg.

Karlos Benda: Nechce se mi věřit, že to Jarda zvedl

Nevýhodou Kotlárovi je, že mu nikdo nevěří, že těch 220 kilo skutečně zvedl. Jak to není evidováno v žádných tabulkách, jako byste toho ani nedosáhli.


To mimo jiné rozebral i jeho protivník z Clash of the Stars Karlos Benda.

„Bavil jsem se s několika lidmi, powerliftery, co se tomu věnují, a došli jsme k závěru, že kdyby Jarda zvedl 220 kg, jak sám říká třikrát, tak by maximálku měl nějakých 240 či 250... Mně se tomu prostě nechce věřit. Zaprvé - nemá z toho žádné video. Zadruhé - nemá žádný důkaz. Třeba Jarda Kotlár vážně zvedl 220 kilo, ale on už během toho našeho rozhovoru lhal tolikrát, že tomu zkrátka nevěřím. 220 kilo, navíc třikrát, zvedne jenom pár lidí na světě," uvedl Benda ve svém videu na Youtube.

Jeho rozbor však pokračuje i za hranice tohoto textu, proto si jej můžete poslechnout.

Filip Grznár: Já Kotlárovi věřím

Jak už ovšem platívá, každá mince má dvě strany. Jedni věří, druzí nevěří. Na Kotlárovu stranu si stoupl například dnes už vysloužilý kulturista Filip Grznár. On sám 220 pokořil, tak proč by to prý nedokázal i někdo s Jardovou stavbou těla.Další články