Sleduj nás

Kdepak Procházka nebo Holloway, to já měl dostat bonus za nejlepší výkon večera! bouří se bývalý šampion

Kdepak Procházka nebo Holloway, to já měl dostat bonus za nejlepší výkon večera! bouří se bývalý šampionFoto: UFC

Procházka ani Holloway nebyli tak dominantní, jako údajně byl bývalý šampion bantamové váhy. Přesto si bonus za nejlepší výkon večera nevysloužil. 

Pozornost všech bojových fanoušků se po turnaji UFC 300 nejvíce stáčí k Maxovi Hollowayovi či Jiřímu Procházkovi, tedy dvěma držitelům nejlepšího výkonu večera. Pak je tu ale ještě jeden člověk, který je údajně neprávem přehlížen.

Aljamain Sterling býval šampionem bantamové váhy, než jej srazil na kolena nynější šampion Sean „Sugar“ O’Malley. Aljo nevolal po odvetě, ač mohl, a naopak se rozhodl své tělo více již nemordovat přílišným shazováním a přešel do pérové váhy.


V nové divizi čekal na bývalého šampiona poměrně nepříjemný postojář Calvin Kattar, na něhož však Sterling aplikoval svůj wrestling, čímž eliminoval soupeřovy přednosti, ale bohužel také jakoukoliv atraktivitu plynoucí z tohoto souboje.

Sterling dle očekávání po třech kolech válení se na zemi vyhrál na body a kromě jednoho slamu diváky prakticky ničím nenadchl. Přesto nyní zastává názor, že byl jeho výkon nejdominantnější na celé kartě a že právě on měl shrábnout třísettisícový bonus.


„Slovo výkon se dá pochopit všelijak, ale já si pod ním představuji dominanci. Můj souboj s Calvinem Kattarem možná nebyl nejpohlednější, ale rozhodně byl můj výkon nejvíce dominantní na celé kartě. To, jak jsem ten zápas od začátku do konce kontroloval, to dokáže jen pár lidí na světě,“ poznamenával Sterling na svém YouTube kanálu.

„Na kartě celého turnaje UFC 300 nebylo dominantnějšího výkonu, než jaký jsem předvedl já proti Kattarovi. Stál jsem proti soupeři, který zaznamenává 5 signifikantních úderů za minutu. Já toto nebezpečí eliminoval na nějakých 0,5. Je škoda, že to nikdo neocení, protože co jsem té noci předvedl, to byl hotový masterpiece,“ chválil se Sterling, jehož slova sdílí možná jenom pár vyvolených. Opravdu málokdy si wrestleři odnesou bonus za nejlepší výkon večera. Z UFC 300 tuto čest měli Jiří Procházka a Max Holloway.


Další články