Sleduj nás

Karlos Vémola vs. Henrique Frankenstein da Silva na OKTAGONu 13 - Jak vidí tento zápas světové úrovně odborníci?

Karlos Vémola vs. Henrique Frankenstein da Silva na OKTAGONu 13 - Jak vidí tento zápas světové úrovně odborníci?

Diváci ještě nestačili usednout zpět na svá místa po strhujícím závěru zápasu mezi Jay Jay Gottwaldem a Henriquem da Silvou a už přišla další bomba, která způsobila nadšené očekávání MMA fanoušků na celé československé scéně. Brazilec využil euforie po vítězném duelu a přímo v kleci vyzval nejpopulárnějšího domácího borce Karlose Vémolu. Ten vyskočil ze svého místa a okamžitě na zápas kývl. Navíc soupeře upozornil, že má být opatrný na svá přání a připomněl svou dominanci populární hláškou o tom, jaké mají lvi stravovací návyky.

Do zápasu zbývá přibližně pět týdnů a my vám nabízíme dva scénáře, jak by nejočekávanější duel open-air galavečeru na Štvanici mohl probíhat. Frankenstein rozebere Terminátora do posledního šroubku! I když si tuto variantu mnoho domácích fandů vůbec nepřipouští, tak může nastat. Karlos od prohry s Jackem Hermanssonem nastřádal deset vítězství v řadě, ale s da Silvou se dá kvalitou srovnávat maximálně Kincl nebo Ondruš. První jmenovaný je sice komplexní MMA fighter, ale na střední váhu nebyl v souboji s Terminátorem 100% připravený.


Frankenstein je přirozená polotíha a Karlos nebude mít takovou silovou výhodu jako s Patrikem. Pokud jde o Pína Ondruše - je to sice legenda české scény v K1, ale pro klasického postojáře je obrovsky těžké konkurovat tak špičkovému wrestlerovi jakým je Vémola. Nyní přijde na řadu zkušený a UFC ostřílený bijec s opravdu tvrdými granáty a kvalitní obranou proti strhům. Pokud se Terminátorovi nepovede rychle dostat da Silvu pod sebe, trochu ho unavit a ubrat mu na dynamice, bude mít v postoji problémy. Poslední a možná neprávem opomíjený faktor je, že Karlos byl nedávno tvrdě knockoutován na tréninku v London Shootfighters a musel zrušit zápas na RCC s Ragozinem. Jak je pro Henriqueho snadné poslat soupeře spát již víme a nyní po zvážení všech pro a proti je nutné uznat, že souboj může klidně skončit výhrou Frankensteina KO.


Terminátor se na souboj století naladí! Očekávaná varianta, se kterou počítá většina bookmakerů i odborníků. Recept, jak vyzrát na nebezpečného Jihoameričana, dal Karlosovi stylově podobný fighter Jordan Johnson. Tento výborný grapler proti da Silvovi debutoval v UFC a v zápase ho prakticky k ničemu nepustil. Na začátku každého kola se mu povedl strh. V prvním kole Frankenstein ještě dokázal vstávat, ale ve druhém a třetím již neměl sílu a soustředil se pouze na obranu proti submisím. Jordan jednou využil zachycení kopu a v dalším případě si pomohl singl-legem. Karlos má tento strh výborně najetý a mohlo by se tedy jednat o techniku, která mu přinese vítězství. Na co by si naopak měl dát pozor, to jsou pomalé a dobře viditelné snahy přenést boj na zem. Henrique dokáže tyto pokusy trestat tvrdými koleny. Vémolu čeká opravdu těžká zkouška. I když se mu podaří prosadit si svůj styl a zápas se bude odehrávat podle jeho představ, bude pro něj nesmírně obtížné Frankensteina ukončit. Z tohoto důvodu očekáváme Terminátorovu výhru na body.

Přidejte se k Tipsportu zde, dostanete ihned 150 Kč zdarma a sázejte na bojové sporty!Další články