Sleduj nás

Karlos Vémola: Přípravu na Attilu absolvuji v UFC Performance Institutu a také v Thajsku

Karlos Vémola: Přípravu na Attilu absolvuji v UFC Performance Institutu a také v ThajskuFoto: OKTAGON MMA

První Čech v UFC hlásí návrat do zámoří. Hvězda Egocombat teamu se sice v nejlepší lize světa již neobjeví, ale její kontakty v UFC stále fungují. Díky tomu se na Odvetu století může připravovat po boku těch největších hvězd v Las Vegas.

UFC Performance Institut je špičková továrna, která produkuje jednoho šampiona za druhým, a proto je vyhledávána bojovníky z celého světa. Pokud je navíc naplánován turnaj do metropole hazardu, připravují se zde v poslední fázi všichni bojovníci, kteří jsou na kartě. Karlos Vémola v UFC absolvoval šest zápasů, a tak má dveře do této prestižní tělocvičny vždy otevřené.

„Terminátor“ se dlouhé roky držel zaběhnutého mustru a příliš velké změny nevyhledával. Příprava tak klasicky probíhala v pražských gymech Reinders a Monster. V určité fázi přípravy se šampion Oktagonu vydával na kemp do milovaného London Shootfighters a v poslední době také do polského Ankosu. Nyní se však Vémola odhodlal ke změně. Dvě prohry v jediném roce mu totiž důrazně připomněly, že v dynamicky se rozvíjejícím sportu, jakým je MMA, se žádné ustrnutí nepřipouští.


„Příprava začíná 2. března, kdy odlétám do Ameriky. Komunikoval jsem s lidmi z UFC Performance, jak se tam věci změnily. Jsou tam dobří tréninkoví parťáci. Já teď potřebuji trochu nahnat fýzu, takže z Las Vegas odlétám hned do Thajska. Potom budu mít devět týdnů sparingový kemp,“ nastínil Karlos, jaké jej čekají v nejbližší době galeje. Změna tréninkových lokací ovšem není v přípravě českého bojovníka jedinou novinkou.

„V Monster Gymu jsem začal trénovat s novým kondičním trenérem, kterého jsem nikdy neměl. Roky jsem na to šel sám, teď jsem to celé překopal. Nechávám si poradit. Občas samozřejmě protestuji, ale snažím se dělat věci jinak. Dokud jsem vyhrával, nebyl důvod, ale teď nastal čas na změnu,“ prozradil Vémola zajímavé informace na tiskovce Oktagon Time.


Zdroj: Oktagon Time


Další články