Sleduj nás

Karlos Benda o příštím zápase, Kotlárech i titulu. Odveta s Diegem? Jedině bez rozhodčího!

Karlos Benda o příštím zápase, Kotlárech i titulu. Odveta s Diegem? Jedině bez rozhodčího!Foto: Clash of the Stars

Diego Kotlár byl sice poražen, ale zato pořád klepe na dveře, chce odvetu. Dočká se jí? A jak to vlastně je s Jaroslavem Kotlárem a dalším zápasem v Clash of the Stars?

Karlos Benda je nejenže stálicí organizace Clash of the Stars, on je navíc i jednou z hlavních tváří. K tomuto hvězdnému statusu mu stačily tři zápasy, ovšem dva z nich, které vyhrál, mají dodnes velké dozvuky. Ani jeden z poražených soupeřů není s výsledkem nikterak spokojený a oba se dožadují reparátu. Zdali se ho dočkají, na to jsme se Karlose zeptali. Pojďme ale hezky popořadě…

Ahoj Karlosi. Kdy se v tobě probudila láska k bojovým sportům a jak se ti k nim vlastně otevřela cesta? Sleduješ třeba pravidelně nějaké turnaje a máš nějaké oblíbené zápasníky?


„Zdravím všechny čtenáře Top-Fight.cz. Bojové sporty sleduji už od mala. Jako dítě to byl wrestling a box. Poté, když začalo přicházet MMA, tak jsem pomalu přecházel i jako divák i k MMA. Tedy lásku k bojovým sportům mám už od dětství.

Pravidelně sleduji UFC, OKTAGON a poté ty galavečery, kde se objevují Češi nebo Slováci, abych jim mohl fandit.


A oblíbení zápasníci? Dříve to byl Mirko Cro Cop, teď už Češi… Jsem vlastenec, takže fandím Čechům, popřípadě Slovákům.“

Kdybys měl porovnat svůj život před nástupem a po nástupu do bojových sportů. Co ti to dalo a co ti to vzalo? A jaká část tvého života tě naplňuje více?

„Kdybych se měl u této otázky rozpovídat, tak bychom tady byli dlouho… Ale stručně... Za dob, co jsem dělal kulturistiku, byl můj každý den pevně daný a dopředu naplánovaný. Jak jídelníček, tak trénink, tak vše ostatní jsem měl od rána do večera pevně dáno. Teď, co dělám bojové sporty, si se svým časem můžu více hrát.


Přesto kdybych měl porovnat obě tato období, tak kulturistika jako celek byla těžší než bojové sporty. A to hlavně kvůli tomu, že kulturistiku musíš dělat 24/7. Tam si zkrátka nemůžeš dovolit dát si sladké jídlo apod. Tam když jsi v přípravě na soutěž, tak musíš jet neustále na sto procent.

V bojových sportech jsou náročnější tréninky, bolavější. Samotné vyvrcholení, tedy zápas, je nesmírně psychicky náročný. Ale to, že člověk může vypnout, může si zajít do mekáče, může se zkrátka najíst, nacukrovat, to dělá strašně moc.

Takže jaká část života mě naplňuje více? Každá měla něco do sebe a obě tyto části života zbožňuju.“

Když se MMA tréninky staly běžnou součástí tvého života, vytyčil sis nějaký cíl, kterého bys rád dosáhl? Uvažovals třeba i nad ryze profesionálním fightem?


„MMA aktuálně dělám rok a čtyři měsíce a stále si připadám jako v úplných začátcích. Snažím se být komplexní zápasník, a proto tedy trénuju hodně jak zem, tak i postoj a vše kolem, ale představa, že bych měl teď jít do zápasu s profíkem, je pro mě ještě nereálná… Ano, měl jsem zápas s profíkem – Filipem Roubíčkem – ale tam byl právě ten váhový rozdíl 23 kilo, který jsem byl schopný alespoň nějak využít a jen díky tomu předvést vyrovnaný zápas.

Aktuálně trénuji s profíkem Péťou Bartoňkem, a když sparingujeme, tak vidím, že na něho nemám. Jsou chvíle, kdy to jakžtakž jde, ale pořád kdybychom měli jít stoprocentní sparing, tak by mě zbil. Takže rozhodně v nejbližší době, a tím myslím minimálně asi dva roky, se na zápas s profíkem necítím. A po nějaké době, pokud uvidím, že na to mám, tak proč ne.“

Je nějaké jméno, proti kterému by ses dobře namotivoval a kterému bys rád čelil z té profesionální branže? Umožní ti to kluci z Clashe?

„Jediný, kdo mě teď napadá, je Mawar, ale jen protože mě vyzval a vlastně k tomu zápasu už mělo dojít. Všichni víme, proč k tomu nakonec nedošlo. Ale to je asi jediné jméno. A opět by ten zápas snad mohl být vyrovnaný právě díky váhové převaze.“

Už víme, že se s tebou uvidíme na turnaji CotS 6. Ty i organizace jste slibovali něco „speciálního“. Neříkejme zatím jméno soupeře, ale povězme si, v čem ten souboj bude jiný oproti tvým předchozím a jak se na něj změnila tvá příprava?

„Zápas na Clash of the Stars 6 bude opravdu jiný než mé předchozí zápasy, ale nemohu zatím ani naznačit, protože kdybych naznačil, tak by všem bylo jasné, o co jde.

Co ale mohu prozradit, je příprava. Aktuálně hodně pracujeme na fyzičce. Ta si myslím, že bude v tomto boji zásadní.“

Diego Kotlár, kapitola, kterou jsi sice uzavřel, ale Diego by ji stále rád otevřel. Chápeme, že to bylo náročné období tvého života, ale i tak by nás zajímalo, jak se k jeho řečem, že by chtěl odvetu, stavíš? A jak vnímáš to, že se rozhádal s trenérem Tomášem Pollákem?

„Diego Kotlár, největší špína, kterou jsem kdy v životě potkal, a myslím, že ho už nikdy nikdo nepřekoná. Že chce odvetu, nebo něco takového, je mi úplně jedno. V zápase nepředvedl vůbec nic, ani se mě nedotkl, a teď si mele, že byl vlastně rovnocenný soupeř. No, je to prostě hrozný idiot. Pokud by měla být odveta, tak si řeknu neskutečnou raketu peněz a snad budu chtít, aby tam nebyl rozhodčí, abych ho… Nevím co… (smích)

To, že se pohádal s trenérem a téměř se všemi ostatními, je mi aktuálně už také jedno. Toho člověka jsem si všude zablokoval a jde úplně mimo mě.“

A když jsme u těch Kotlárů, ty jsi sám potvrdil, že máte smlouvu na odvetu s Jaroslavem. Je tam nějaká klauzule, která podmiňuje naplnění té smlouvy (například podmínka vyhrávat)? A myslíš, že ta odveta bude hned na CotS 7 v lednu?

„S Jaroušem odveta dříve nebo později bude, ale v klasické kleci, a ne v té pro křečky, jak on o ní neustále mluví. A to z toho důvodu, že si musí uvědomit, že nebude po jeho.

Klauzule ve smlouvě žádná není. Je to spíše o tom, kdy nám to oběma dobře vyjde. Nemyslím si, že to bude na Clashi sedm v lednu, ale kdo ví. Myslím si, že spíše později.“

Co jsme tak postřehli, i těžká váha CotS se začíná plnit. Neproběhla nějaká jednání, že by ses zapojil do bitvy o titul?

„Žádné jednání neproběhlo a tohle mi je vlastně jedno. Pokud to Clash v naší těžké váze bude chtít dát, tak samozřejmě budu chtít ten titul mít, ale pokud ne, tak mi to nevadí.“


Další články