Sleduj nás

Kareš: XFN Vémolovi pomohlo stát se hvězdou. The Fight Arena má podobné myšlení jako já

Kareš: XFN Vémolovi pomohlo stát se hvězdou. The Fight Arena má podobné myšlení jako já

Situace okolo XFN sice utichla, ale ještě se doposud kompletně nevyřešila. Petr Kareš odhaluje, že celý úpadek začal odchodem Karlose Vémoly do Oktagonu, z čehož vznikla mediální kampaň, z níž postupně vznikaly problémy, které vyvrcholily jeho propuštěním z pozice jednatele. A Terminátor? Prý se XFN, které mu pomohlo stát se hvězdou, vůbec nijak nezavděčil…

„Celé to začalo odchodem Karlose Vémoly do Oktagonu. Vznikla kolem toho silná mediální kampaň, naštvali jsme fanoušky. Během měsíce jsme přišli o finanční rezervy, vraceli jsme za vstupenky a zároveň žádné neprodávali. Pak došlo k problémům na vlastnické úrovni, v březnu jsem byl odvolán z pozice jednatele,“ snažil se Kareš pro Lidové noviny vysvětlit důvod zániku XFN, přičemž podotkl, že nový jednatel neudělal nic, co by vedlo ve prospěch společnosti.

Protože v té době nebyl Kareš ve funkci, nemohl zasahovat ani do dění organizace, která nezaplatila slíbenou částku Machu Muradovi, kvůli čemuž se zrušil červnový souboj s Patrikem Kinclem. Spousta bojovníků následně přestoupila do Oktagonu, kde dle Kareše nyní pobírají větší plat. Právě tento konkurenční boj byl podle něho jedním z důvodů pádu společnosti.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Karlos Vémola říká to, co se po něm chce. Není tajemstvím, že mu Ivo Rittig pomáhal s přípravou odchodu do Oktagonu. Znají se všichni společně, i s Vémolovým advokátem. U nás dostával půl milionu za zápas, tam má milion. Šel za lepším, to chápu. Mohl ale odejít buď po dohodě, nebo bez plivání kolem sebe. Vždyť XFN mu pomohlo stát se hvězdou,“ uvedl pro Lidové noviny bývalý jednatel XFN.


A kde jeden příběh skončí, druhý postupně začne. Petr Kareš je nyní spojován s nově vzniklou organizací „The Fight Arena“, která má podobnou vizi jako on sám. Tím je především expanze do Evropy nebo turnaje s jak zápasy MMA, tak i zápasy kickboxu.

„The Fight Arena má podobné myšlení jako já, což je hlavně šíření MMA do okolních států. Mou náplní je spolupráce s akcionáři. Ukázal jsem jim celé své účetnictví, takže ví, že si nic nevymýšlím a nic jsem neukradl,“ dodával Kareš ve snaze očistit si jméno.


Další články