Sleduj nás

Kamaru Usman a nejlepší velterová váha všech dob? GSP uvedl svůj názor

Kamaru Usman a nejlepší velterová váha všech dob? GSP uvedl svůj názor
Kamaru Usman je momentálně nejlepším aktivním MMA zápasníkem planety a zároveň bývá označován i za nejlepší velterovou váhu všech dob. Je tomu skutečně tak?


V souvislosti s touto divizí se často skloňují dvě jména. Vedle Nigerijské noční můry čestné místo v tom historickém měřítku náleží Georgesovi St.Pierrovi, který byl za své služby uveden i do Síně slávy UFC.

Porovnáme-li si tažení obou bojovníků, zjistíme, že ačkoliv GSP dvakrát za svou kariéru prohrál, tak byl ve svých bojích více dominantní – rozdával více ran a inkasoval mnohem, mnohem méně signifikantních úderů. Rovněž kvalita divize, říká se, byla dříve větší.

Kamaru Usman ufc

Je tedy správné považovat Usmana za nejlepšího veltra všech dob?


GSP k tomu v pořadu MMA Underground sdělil svůj názor. „Nyní je odlišná doba. Abychom já a Kamaru Usman mohli být porovnáváni, museli bychom bojovat ve stejné době a se stejnými lidmi. Myslím si však, že se Kamaru skutečně může stát tím absolutně nejlepším ze všech, ale tohle je věc, která se řeší, až když bojovník odejde do důchodu.

Za sebe tedy říkám, že musíme ještě počkat, než pověsí rukavice na hřebík, abychom jeho úspěchy mohli sečíst a pak jej soudit. Dozajista ho už teď řadím mezi nejlepší veltry i MMA bojovníky všech dob, o tom žádných pochyb. Dokonce si i užívám jeho fighty. Tak ještě chvíli počkejme a potom vynesme nějaký rozsudek.“

Další články