Sleduj nás

Jsem takový tvrďák, že to škodí mému zdraví. Končím a energii vkládám do Alexe Pereiry! zdůvodnil Glover svůj odchod do penze

Jsem takový tvrďák, že to škodí mému zdraví. Končím a energii vkládám do Alexe Pereiry! zdůvodnil Glover svůj odchod do penzeFOTO: UFC

Útok na uvolněný titul brazilskému veteránovi sice nevyšel, ale i tak opět předvedl show, která vstoupí do historie MMA.


Neskutečná odolnost a neutuchající vůle po vítězství by se podle Glovera Teixeiry mohla vyučovat ve všech tělocvičnách po celém světě. Právě schopnost absorbovat údery je ale jedním z důvodů, proč se bývalý šampion rozhodl v sobotu v noci položit rukavice do středu klece.

Jamahal Hill si vítězství zasloužil na sto procent, ale stejně se místo nového šampiona rozebíralo ukončení kariéry jednoho z nejlepších bojovníků polotěžké váhy v historii UFC. 

Poslední zápas byl pro Glovera velice smutnou labutí písní, protože po fantastickém představení s Jiřím Procházkou byl v očích mnoha fanoušků favoritem. 

Bohužel, výkonnostní propad doběhl i třiačtyřicetiletého Brazilce, který od posledního zápasu znatelně zpomalil. Svůj díl vinny na tom určitě měla i šílená válka, kterou absolvoval s Českým Samurajem, a kdy si toho oba borci rozdali na tři zápasy. 


„Ve skutečnosti si myslím, že jsem až tak odolný, že mi to až škodí. Příliš velký tvrďák, který škodí vlastnímu zdraví. Víte, už dále nedokážu držet krok. Je to pro mě čest, že mohu složit rukavice ve stejnou noc, jako to udělal i Shogun. Přál bych si, abychom byli v éře Royce Gracieho, kdy do toho šli bez časového limitu. Už se nedokážu držet na takto vysoké úrovni. Budu se soustředit na trénink Alexe Pereiry. Ten si nějaký čas podrží opasek střední váhy a poté přejde do polotěžké,“ nabídl zajímavou informaci loučící se Glover.

Právě Alex Pereira je nyní jediným brazilským šampionem mezi muži a je tedy na něm, aby držel zástavu tradiční jihoamerické bašty MMA. 

Jeho souboj se současným šampionem Hillem nebo Jiřím Procházkou by mohl nabídnout extrémně zajímavou podívanou. Právě český bojovník, který se po zranění pomalu začíná vracet k tréninku, nabídl Gloverovi na rozloučenou krásná slova.


„Glover Teixeira, nádherná kariéra. Díky za možnost sdílet s tebou prostor v kleci.“

V podobném duchu hovořily i další osobnosti MMA scény.

„To byla kariéra. Gratulace Gloverovi Teixeirovi. Jsi skvělý a skutečný šampion. Bylo mi ctí být s tebou v kleci kamaráde,“ přidal se Teixeirův rodák Thiago Santos.

„Glover má za sebou hvězdnou kariéru a nic už nemusí dokazovat. Obrovsky inspirující kariéra. Díky, legendo,“ nešetřil komplimenty Derek Brunson.Další články