Sleduj nás

Jsem jen zbytečný YouTuber a fanoušek Jirky Káry! okomentoval Leo Brichta svoji titulovou šanci v KSW

Jsem jen zbytečný YouTuber a fanoušek Jirky Káry! okomentoval Leo Brichta svoji titulovou šanci v KSWFoto: KSW

Česká republika může mít již v únoru svého prvního šampiona v nejlepší evropské MMA organizaci. Leo Brichta bude hlavním tahákem Libereckého turnaje, kde zabojuje o dočasný titul lehké váhy.

Pouhé dva zápasy stačily, aby u našich severních sousedů pochopili, že tenhle chlapec je něco extra. Brichta v KSW naplno rozvinul svůj potenciál a organizace jej odměnila pozicí v hlavním zápase turnaje v Liberci. Třešničkou na dortu je fakt, že Leo dostane možnost získat prozatímní titul lehké váhy. V cestě ovšem stojí soupeř světových parametrů.

Valeriu Mircea má za sebou téměř čtyřicet profesionálních zápasů. To vše stihl v pouhých třiceti letech! Působivou bilanci dokresluje fakt, že z devětadvaceti výher jich rumunský zápasník získal čtyřiadvacet před limitem. V KSW se po prvním zaváhání rozjel ke skvělým výkonům a připsal si tři vítězství v řadě. To poslední přišlo na turnaji KSW 83 Koloseum 2 nad velezkušeným Romanem Szymańskim, kterého Valeriu udolal na body.


Na tomto velkolepém turnaji se představil i Leo. Toho čekal při KSW premiéře Maciej Kazieczko, kterého Brichta dokázal v atraktivním zápase porazit na body. Druhá a zatím poslední šance se ukázat přišla na třineckém galavečeru. Leo jako jediný z domácích zápasníků dokázal naplnit očekávání fanoušků a otočil nepříznivě se vyvíjející duel s Romanem Szymańskim. S bývalým titulovým vyzyvatelem totiž po dvou kolech prohrával na body, ale v poslední pětiminutovce rozjel takový uragán, že Poláka musel zachránil necelou minutu před koncem rozhodčí.

KSW se v Liberci představí již podruhé a jak se zdá, karta bude ještě našlapanější než začátkem letošního roku. Kromě Lea a jeho titulové bitvy se můžeme těšit i na další domácí esa v čele s Dominikem Humburgerem. Profesionální voják sice ztratil na nedávném turnaji KSW 86 svoji neporazitelnost, ale jeho výkon s Michalem Michlaskim rozhodně nezklamal. V domácím prostředí se Dominik bude chtít vrátit na vítěznou vlnu a rozhodně nastoupí pořádně hladový.


Zdroj: autorský text, Leo Brichta Facebook


Další články

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu

Dvě těžké váhy evropského MMA v sobě. Oktagon a KSW se momentálně přetahují o nadvládu nad starým kontinentem. Přestupy mezi organizacemi tak budou mít stále třaskavější nádech a očividně půjde i o ty největší hvězdy.

Ředitel KSW: Chceme Patrika Kincla z Oktagonu