Sleduj nás

Joshua: Wilderova pravačka? Skončím s ním dřív, než by ji stihl použít

Joshua: Wilderova pravačka? Skončím s ním dřív, než by ji stihl použít

Anthony Joshua (23-1-0, 21 KO) už patrně nechtěl poslouchat názory medií, že je jeden z jeho úhlavních „nepřátel“ tím nejobávanějším knokautérem v těžké váze. „AJ“ stihl dementovat zprávy, že kdyby se s Deontayem Wilderem (42-0-1, 41, KO) někdy v ringu potkal, tak by ho čekal podobný osud jako vlastně každého, komu současný držitel pásu WBC čelil.

„Deontay by se mnou nevydržel do sedmého kola. V zápase s ním bych sahal po knokautu. Tohle je těžká váha proti těžké váze, šampion proti šampionovi a pro mě osobně je to velice seriózní záležitost. Určitě bych k tomu nepřistupoval jako k souboji s Ruizem, kterého jsem se snažil přeboxovat,“ prozradil během rozhovoru na stanici Sky Sports Joshua.


Z obávané Wilderovy KO síly nemá strach. „Vím, že se do svých úderů umí opřít, ale vyděšen z nich nejsem. V boxu je hodně odlišných úderů. Některé s vámi zatřesou, jiné štípnou a pak tu jsou takové, které vás pošlou do počítání. Wilder se umí opravdu pořádně napřáhnout, ale není to nic, co by se nedalo eliminovat. Stačí se na to důkladně připravit,“ věřil britský šampion a současný držitel pásů WBO, WBA, IBF a IBO.

Co se soubojů týče, na Anthonyho nyní čekají povinné obhajoby. V březnu nebo dubnu by se měl utkat s Kubratem Pulevem v rámci federace IBF a na podzim s vítězem duelu Chisora – Usyk v rámci federace WBO. Pokud obě bitvy úspěšně zvládne, pak bude opět svobodně volný k vlastním plánům, mezi než se řadí sjednocení všech prestižních pásů v těžké váze. Otázkou však zůstává, zdali se Wilderovi podaří přejít přes Tysona Furyho, který mu pás WBC může vzít. Další články