Sleduj nás

Joshua přirovnává těžkou váhu ke Hře o trůny a říká: Fury, Wilder i Whyte se mnou zápas takticky odmítli

Joshua přirovnává těžkou váhu ke Hře o trůny a říká: Fury, Wilder i Whyte se mnou zápas takticky odmítli

Příznivci dobré boxerské podívané se často ptají: Proč mezi sebou nebojují Joshua, Wilder, Fury a další, když k tomu mají příležitost? Odpověď (ač se to někomu nemusí líbit) je vesměs jednoduchá - oni totiž nechtějí. 

Psal se tehdy 1. prosinec 2018. Fury si během svého comebacku troufal na jedno z největších es v těžké váze, které nám současný svět boxu nabízí. Doentay Wilder i „Gypsy King“ si slíbili, že si navzájem zmalují obličej, což také udělali, ale vítěze onen duel přeci jenom nepřinesl. Oba dva zúčastnění se tvářili, že nemůže následovat nic jiného než odveta, která by tu „nepříjemnou“ remízu rozsekla, ale nakonec i z toho sešlo. Kde je problém? Nechce snad ani jeden přijít o svůj zatím bezchybný rekord?


„Tyson moc dobře ví, že kdyby se se mnou utkal znovu, smlsnul bych si na něm jako na dortu,“ reagoval Wilder, jenž se za odvetou hnal jako ďábel. Tyson mu však odpověděl: „Mlátil jsem ho do tváře, abych z něj udělal klauna, kterým taky je. Už jednou jsem ho porazil, podruhé si nic dokazovat nemusím,“ čímž dal vzpomenout na ten sporný výrok soudců ohledně remízy. Tímto se však pro něj tato kapitola uzavřela.

Nesmíme ovšem zapomínat ani na třetí veleváženou osobu, jíž je Anthony Joshua. Jedná se o současného krále těžké váhy, aktuálně jsou všechna ostatní jména pod ním. To právě on chtěl souboj s Wilderem - zamítnuto, souboj s Furym - zamítnuto, ale i souboj s Whytem - rovněž zamítnuto. Kde tedy nastaly komplikace, že se tyto nejváženější postavy boxerského světa mezi sebou ještě nepotkaly?


„V současné době mi to připadá, jako bychom mezi sebou hráli Hru o trůny,“ nechal se slyšet Joshua. „Mám vše, co oni chtějí. Přináším pásy (WBA, IBF, IBO), přináším peníze (tzv. money fighty), přináším publikum. Dávám jim šanci si to všechno vzít, ale všichni mě odmítli,“ odhaloval britský bijec.

„Poslali jsme nabídku Furymu, ale ten nechtěl procentuální odměnu, chtěl nesmyslný tučný zisk. Poslali jsme nabídku Whyteovi s Ortizem, ale opět si oba dva řekli o nereálnou cenu, i když s ostatními zápasí za mnohem méně. Takže já se ptám: ‚Co se děje s těmi chlápky? Budou mi najednou všichni říkat, že chtějí víc, nebo to snad není o penězích? Že by v tom snad byl jiný důvod, proč nechtějí bojovat?‘“ narážel na citlivé téma, veřejné odpovědi se však zatím nedočkal.


Fury, Whyte, Wilder i Joshua mají momentálně domluvené zápasy. Pokud se naplní papírové předpoklady a zmíněná čtveřice vyhraje, pak budeme moct postoupit do druhého kola této „Hry o trůny“ a uvidíme, jakým směrem se figurky pohnou tentokrát.


Další články