Sleduj nás

Joshua o zrušeném zápase Fury vs. Usyk: Nic nečekaného, Tyson se vyhnul i mně

Joshua o zrušeném zápase Fury vs. Usyk: Nic nečekaného, Tyson se vyhnul i mněFOTO: Shutterstock

Anthony Joshua využil příležitosti a Tysonovi Furymu zasadil tvrdý direkt v momentě, kdy byl zrovna nejzranitelnější.

Velký sjednocující souboj nebude. Takto zněly mnohé titulky novin, které informovaly o tom, že se Oleksandr Usyk a Tyson Fury mezi sebou nedohodnuli. Vše ztroskotalo na přerozdělení financí.

Celou situaci zpovzdálí monitoroval i někdejší šampion Anthony Joshua, který se neubránil drobnému úsměvu. Ne všechny věci jsou totiž takové, jak se na první pohled zdají.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Tyson Fury dlouho mluvil o sjednocujícím souboji, chtěl se zapsat do historie jako nejlepší ze všech, ale potom řešil finance a kupodivu právě i na nich ztroskotal… Jako co bych na to mohl říct?“ usmíval se Joshua.

„Tohle je typická Furyho povaha. S ním je vždy obtížné vyjednávat. Sám si vzpomínám, jak jsme spolu měli boxovat my dva – to bylo ještě před mým duelem s Usykem – a Tyson z té bitvy také utekl,“ hovořil.


„Nejdříve to bylo kvůli financím a poté kvůli nařízení soudní arbitráže, která mu přikázala trilogii s Wilderem. Kdo ale ví, jak to doopravdy bylo. Já se tehdy cítil ve formě a dodnes mám pocit, že se mi Tyson úmyslně vyhnul,“ nebral si servítky Joshua.

„Nejsem tím typem člověka, který by kopal do druhých, ale Tyson si celou dobu hrál s ohněm. Mně se vyhnul, když to dávalo smysl a když jsem držel pásy, a teď se vyhnul i Usykovi. Závěr ať si nad tím udělá každý sám,“ citoval deník Mirror Joshuova slova.

Každá mince má dvě strany

AJ zavzpomínal na události, k nimž došlo před dvěma lety, kdy s ním Fury skutečně zrušil zápas, jelikož mu sportovní arbitráž nařídila povinnou trilogii s Deontayem Wilderem, ale aby ten příběh mohl být kompletní, musíme znát i druhou kapitolu.


Ta zní, že když Tyson Fury ovládl nad Wilderem trilogii, tak si následně řekl o Joshuu. Ten však tento zápas odmítl, protože byl zrovna po dvou porážkách s Oleksandrem Usykem a jeho sebevědomí bylo na dně. Proto si zvolil na rozjezd papírově slabšího protivníka, jímž je Jermaine Franklin. S tím se střetne 1. dubna v Londýně.


Další články